Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 CZK/EUR

Goto down 
+18
jopo66
zdenek
Wolfram
Myk
karkulka
MERKUR1
lynxsharpeye
Harry
peta.holub
911
inWestor
Pablo
jannastas
velkámedvědice
musa
Radek
Joseff
LazyBear
22 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorZpráva
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Mar 27, 2008 11:44 pm

Joseff napsal:
Ahoj Pablo, Radek nepíše - něco málo tedy já ...

Ahoj Joseffe !

Díky moc za Tvůj komentář a za graf ... Dnešek byl ve znamení posilování CZK a dal Ti tedy 100 % za pravdu - jestli se dobře dívám, aktuální kurs EUR/CZK je 25,29 ... V TA se příliš nevyznám, ale při pohledu na graf se mi zdá slušný support někde na úrovni 25,00, což by odpovídalo ceně CB9SFJ cca 2,00 eura - je to však jen necelé 2 % od KO bariéry ... Nedávno byla emitována nová řada warrantů na EUR/CZK od Commerzbank - například CB03ZT, CB03ZU či CB03ZV - vše splatnost 12/2008, před časem jsme tady uváděli i UB6604 se splatností 3/2009 - u všech vysoká efektivní páka (omega) přes 40, theta 0, ale i vysoký spread mezi 3 až 5 % pro papíry od CB respektive 7 % pro UBS ... Co si o tom myslíš ? Nebylo by vzhledem k blízké KO bariéře certifikátu lepší použít pro spekulace na EUR/CZK třeba některý z těch warrantů od CB ? Jediné, čeho bych se obával, je někdy poněkud zvláštní chování warrantů ve vztahu k podkladu ... Hezký večer všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 12:01 am

Já dnes koupil DR6YRH za 3,92 jako náhradu za dříve prodané CB9SFH. KO je 24,296. Na rozdíl od Commerzbank stránky Dresdner Kleinwort obsahují více informací a fungují jim grafy po celý den. Nebo je to jenom můj problém? Další výhodou je, že KO certifikát na EUR/CZK obchodují déle než Commerzbank, tuším že do 20:00. Na warranty se podívám zítra dopoledne.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 10:55 am

Ahojte
TA vydává spíše signály na nákup CAL, proto bych dále vyčkával. Neplatilo by to v případě změny trendu, toto by však muselo být nejdříve potvrzeno. Nejbližší suporty jsou na 25,20 a 25,00.
Warantům já moc nevěřím, je tam větší poměr ztráty než zisku, při vstupu se musí jednat o téměř jistou možnost většího pohybu naším směrem.
Příklad: UB6604 včera kurz 25,28 - cena 0,93; před 14 dny kurz 25,26 - cena 1,41.
Tedy při stejném kurzu CZK cena warantu je pouhých 66%. Volatilita se snížila nepatrně ze 4 na 3. Časová hodnota 0.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 3:31 pm

Ahoj InWestore!!

Rád Tě vidím,dlouho jsem o Tobě neslyšel.V turbu spekulativní pozici nedržím,nechci mít moc spekulací najednou.Nicméně mám odjištěné
eurové portfolium,ve které mám většinu investic.Spekuluji tedy na oslabení koruny spíše v horizontu měsíců.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 5:23 pm

Ahoj VM,

dlouho se neozývám, protože od začátku roku trpím jako zvíře. A nejvíce na longu EUR/CZK, který mně v prosinci a lednu přinesl celkem snadný peníz. A teď nezbývá než přiznat ztrátu nebo vysedět kurz 25,65. Momentálně mám kocovinu, protože jsem ve středu odpoledne neprodal ( ani část pozice). Prostě jsem s pocitem, že tentokrát plán musím opravdu dodržet, zadal příkaz příliš vysoko. Právě proto, že oslabení CZK se dá ( dle analytiků ) čekat v řádu několika měsíců, bych do warrantů nešel. Já doufám, že oslabení přijde, ale může být později a menší než se dnes tvrdí. A to později u warrantů s expirací 3.12.2008 může znamenat hodně. Loni jsem zažil něco podobného, v důsledcích carry trade jsem byl v shortu na EUR/CZK o pár měsíců déle než jsem chtěl, celkově jsem vyvázl jak říkají ekonomové s kladnou nulou, ale put warrant byl ztrátový.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: NEROZUMÍM   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeTue Apr 01, 2008 7:14 pm

Dolar posiluje, akciové trhy posilují, zlato oslabuje, ale koruna jako "safe heaven" zpevňuje. Jediné vysvětlení mně napadá zlovolná hra velkých hráčů.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeTue Apr 01, 2008 9:24 pm

Ahoj inWestore
inWestor napsal:
Dolar posiluje, akciové trhy posilují, zlato oslabuje, ale koruna jako "safe heaven" zpevňuje. Jediné vysvětlení mně napadá zlovolná hra velkých hráčů.
Joseff napsal:
Ahoj Pablo, Radek nepíše - něco málo tedy já.
Jak jistě vidíš, je nyní větší pravděpodobnost posílení CZK, já nyní nemám ani zadaný pokyn k nákupu(vzhledem k blízké KO). Nedokážu odhadnout, kam to může na grafu spadnout. Jsme stále v sestupném trendu, zatím nebyl přerušen. Čekám tedy, až mi grafy řeknou více.
Joseff napsal:
Ahojte
TA vydává spíše signály na nákup CAL, proto bych dále vyčkával. Neplatilo by to v případě změny trendu, toto by však muselo být nejdříve potvrzeno. Nejbližší suporty jsou na 25,20 a 25,00.
CZK/EUR - Stránka 4 Czk11
Nechci tady dělat po bitvě generála, já na to tady upozorňoval. Dneska po proražení 25,20 jsem koupil cert. na posílení - u 25 prodal, pod 25 koupil na oslabení a u 25,15 prodal.
Dalo se to očekávat, většinou když akcie rostou, tak koruna má snahu posilovat a obráceně.

Může to jít až na 24,60, jestliže to 25 neudrží.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeTue Apr 01, 2008 10:58 pm

Joseffe, díky za reakci. Vypadá to, že si ještě užiju....
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeWed Apr 02, 2008 3:00 pm

Spoléhám na velké hráče a koupil jsem CB7TYZ6 za 1,88. Předpokládám, že to moc pod 25 nepůjde a znovu to krátce vyskočí na 25,3 - 25,5 Zkrátka koruna je taková pumpa na peníze ( s neviditelným pumpařem).
Pokud Kalousek udělá něco co by korunu oslabilo tak by to mohlo být zajímavé, ale není jisté že něco z běžných nástrojů pomůže. Ti pumpaři jsou tak silní, že zahýbou s hladinou jakékoli studny a ta česká moc hluboká není. A proto nám nezbývá, než si z toho čerpání odlít něco málo na náš účet.
Návrat nahoru Goto down
musa

musa


Poeet p?íspivku : 15
Localisation : Liberecko
Registration date : 30. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeWed Apr 02, 2008 10:19 pm

Máš na mysli asi CB9SFJ, já do něj spadl včera, když jsem si v poledne při cenách 2.40-2.70 nastavil nákup na 2.10 - přijdu domů a hle - nakoupeno 2.08.
Tak držím palce a doufám, že při hloubení té české studny nezajede vrták skrz naše "dno" = KO.
Míra
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 299
Localisation : Východní Čechy
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 12:05 pm

Zajimava zprava,ze za posilovanim koruny stoji z velke casti CEZ.Je zajimave,ze i kdyz CEZ se na tom podilel delsi cas a otacel velke prostredky,vyslo to najevo az nyni.Statni podnik se podili na skodlivem posilovani koruny a MF Kalousek,jako statni urednik,o tom nevi a vymisli jina reseni.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 12:52 pm

Jak je vidět, tak na zahýbání korunou není potřeba až tak moc velký kapitál.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 4:05 pm

Ahoj VM a další !

Tak nevím, jestli nedělám blbost, ale koupil jsem před chvílí CB9SFJ po 1,69 ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 6:17 pm

taky jsem jej koupil už včera za 1,88, ale dnes už si tak jistý nejsem. Amerika je plná špatných zpráv. Stále je ještě co vytahovat ze skříní a dolar roste, zlato klesá jsem z toho voľaký zmetený, oops a když jsem slyšel, že se paroubek vyboural, říkal jsem si tak, to určitě koruna posílí a už je to tu. K tomu ta zpráva, že za posilováním koruny stojí Čez! Tak to je tedy síla, jak to že to neví ČNB? Jak to že to neví Kalousek?
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 7:31 pm

Vyklízím postupně pozici CB9SFH pokud mně to pokrývá transakční náklady, už ani na drobném zisku netrvám. Bojím se, že 24,82 ( KO-bariéra ) brzy padne. Nad vašimi nákupu bych nezoufal, to se otočí, ale kdy?
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 9:26 pm

doufám, že jsi to zavřel, už tam vidím 24,84. To je šílené, česká koruna je v poslední době nejtvrdší měna, kam se hrabe švýcarský frank.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 9:27 pm

inWestor napsal:
Vyklízím postupně pozici CB9SFH pokud mně to pokrývá transakční náklady, už ani na drobném zisku netrvám. Bojím se, že 24,82 ( KO-bariéra ) brzy padne. Nad vašimi nákupu bych nezoufal, to se otočí, ale kdy?

Ahoj InWestore !

Stihl jsi uklidit tu pozici v CB9SFH ? Já jsem před chvílí při pohledu na vývoj a blížící se KO bariéru zrealizoval zatím ještě vcelku přijatelnou ztrátu a z CB9SFJ raději přestoupil na CB03ZT za 1,63 ... je to warrant se splatností v 12/2008, mohu být tedy v klidu stran knockoutu, doufám jen, že mi nepřipraví nějaké nemilé překvapení jak to warranty někdy umějí (:o)) ... K plné spokojenosti by stačilo EUR/CZK na 25,40, pokud se však potvrdí předpovědi analytiků a koruna na přelomu H1/2 oslabí na 26,0, nebudu se zlobit (:o)) ... Co vůbec stálo za dnešním masívním posílením CZK ? Po zprávách z posledních dní bych předpokládal spíše opačný vývoj ... Prosím tímto i Radka či Joseffa o náhled na CZK/EUR z technického hlediska - díky ! Ať se Ti daří, hezký večer všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 11:13 pm

Pablo napsal:
Prosím tímto i Radka či Joseffa o náhled na CZK/EUR z technického hlediska - díky !Pablo
Ahojte
Dnes jsem byl na cestách. Vidím však, že se tu nenudíte.

CZK/EUR - Stránka 4 K26910

Graf: 1- roční, 2-tři měsíce, 3- dnešní. Ač vám to tak nepřipadá, tak Kč nám jde ukázkově dle TA. Je třeba sledovat také RSI a MACD, já to však neumím vysvětlit.

Nijak nejsem hrdý na tu grafiku co jsem vytvořil, nemám na to však žádný program.
Jak jsem psal výše (minulé zprávy), tak došlo k proražení 25, což nám otevřelo cestu dále dolů. Máme před sebou velmi důležitý suport 24,80 (nemusí to být přesně). Pokud jej neprorazíme mohlo by dojít k vytvoření dvojitého dna a možná i změny trendu. Myslím, že od této hodnoty ( 24,80) by se to mělo otočit a otestovat ještě hodnotu 25. Pokud to pak projde nad 25, je to na dobré cestě vzhůru. Pokud to však projede 24,80, tak půjdeme dále dolů, suporty jsou pak na té červené čáře pokračující dolů.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeThu Apr 03, 2008 11:45 pm

Ahoj Joseffe !

Díky moc za rychlou odpověď ... zbývá nyní doufat, že support na 24,80 odolá a koruna se od něj odrazí zpět do pro nás veselejšího teritoria ... Jsem zvědav, jak se bude chovat ten warrant - už jsem tu o něm psal před časem ... je jasné, že nemožnost knockoutu je vykoupena časovým faktorem a někdy nepředvídatelným chováním, ale všude čteme, jak má koruna oslabovat, tak to chci zkusit (:o)) ... Ještě jednou díky !

Pavel
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 12:20 am

Ahoj Pablo,

v současné době držím CB07WU, DR6YRH a zbytek CB9FSH, o který asi zítra přijdu. Další část mého příspěvku s ohledem na malou odbornost umisťuji do sekce Pub.


Měj se
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 11:15 am

Cituji dnešní Patrii, zveřejněno 9:44

Měnový pár EUR/CZK včera opět propadl pod psychologickou hranici 25,0. Za posílením koruny tentokrát nestojí ani dolar, ani radar – dokonce zřejmě ani ČEZ, ale polský zlotý. Ten v současnosti dobývá nová a nová historická maxima a zásadním způsobem tak přispívá k vylepšování nálady na středoevropských devizových trzích.

Dnes se pozornost trhů soustředí na dvě události – publikování záznamu z jednání Bankovní rady ČNB a americké payrolls. V případě zápisu z jednání ČNB se trh soustředí na hledání zmínek o silné koruně, která byla hlavní důvodem, proč si Bankovní rada mohla dovolit ponechat sazby beze změn. Celkově neočekáváme, že by zápis z jednání a výsledek payrolls měl dát důvod k dalšímu posílení koruny. Podnětem k ziskům by eventuálně mohl být spíše opět polský zlotý.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 12:41 pm

Ahojte
Zatím se neplašte s nakupováním, stále můžeme dolů, je to pořád v rámci kanálu. Dnešní rezist je až někde na 25,15 - 25,20.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 2:00 pm

dík za útěchu, ale někteří jsme již nakoupili a rádi bychom z toho kanálu ve zdraví vylezli. Smile Ono utopit se v kanálu není nic příjemného, když už tak alespoň v Rudém moři, nebo lépe v Rýnském rylinku.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 6:09 pm

Tak jsem prodal CB9SFJ za 2,1 a zlato CB7TYZ jsem taky prodal se ziskem 12% nechtěl jsem v tom zůstat přez víkend byl bych potom nervózní.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 8:59 pm

jannastas napsal:
Tak jsem prodal CB9SFJ za 2,1 a zlato CB7TYZ jsem taky prodal se ziskem 12% nechtěl jsem v tom zůstat přez víkend byl bych potom nervózní.

Ahoj Jannastasi !

Gratuluji k zisku na CZK i na zlatě - po těch včerejších nervech na koruně je obzvláště zasloužený (:o)) ... Já jsem také celkem spokojen - včera koupený CB03ZT, na který jsem přeskočil z již na můj vkus poněkud tenkého ledu CB9SFJ, se dnes zhodnotil bezmála 20 % ... držím dále přes víkend v očekávání dnů příštích (:o)). Hezký víkend !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





CZK/EUR - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
CZK/EUR
Návrat nahoru 
Strana 4 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Měny-
Přejdi na: