Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 CZK/EUR

Goto down 
+18
jopo66
zdenek
Wolfram
Myk
karkulka
MERKUR1
lynxsharpeye
Harry
peta.holub
911
inWestor
Pablo
jannastas
velkámedvědice
musa
Radek
Joseff
LazyBear
22 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 8:04 pm

Ahoj Radku!!

Můžu se zeptat,jakýsi zvolil isin?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 8:35 pm

Ahoj VM a Radku !

Dal jsem příkaz na nákup CB03ZT s limitní cenou 1,60 euro, což je zhruba shodné s mou minulou nákupkou a odpovídá kurzu EUR/CZK cca 24,65 ... tak uvidíme (:o)) ... Hezký večer všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 8:44 pm

ahoj od UBS
CH0035401113
velice konzervatívně:

A UBS čistě proto že má datum realizace skoro za rok tzn. jsem stále v první třetině. Tzn. čásová ztráta nebude tak velká jako v případě commerz na druhé straně není tak dobře kotovaný.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 11:36 pm

Ahoj Pablo,Radku!!

Díky,podívám se
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: DB18L0   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 12:41 am

Ahoj zbylí spekulanti, vrátil jsem se na místo činu, a zjistil, že jeden certifikát nebyl zřejmě vyknokautován a sice EUR/CZK WAVE XXL Call od Deutsche Bank , WKN: DB18L0. Hlava mně už po Stilnoxu nebere, nevím proč to přežil, zřejmě je nějaká pasáž v termsheetu. Podívejte se na to někdo prosím.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 11:31 am

Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 2:19 pm

Pablo,Radku!!

Slušný odhad,/náhoda z karmického hlediska neexistuje oo))/,gratuluji!!
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 4:49 pm

inWestor napsal:
Ahoj zbylí spekulanti, vrátil jsem se na místo činu, a zjistil, že jeden certifikát nebyl zřejmě vyknokautován a sice EUR/CZK WAVE XXL Call od Deutsche Bank , WKN: DB18L0. Hlava mně už po Stilnoxu nebere, nevím proč to přežil, zřejmě je nějaká pasáž v termsheetu. Podívejte se na to někdo prosím.


Ještě stále nevím jaké bylo v neděli minimum.

ten certifikat ma basic price 23,8295 kč

Všude se píše o dnu na 23kč. Na forexu je denní minimum u svíšky ale jen 23,7kč.

Tzn. jelikož tyhle peaky doprovazely nulové objemy. Je logické že banky ony certifikty neprodaly. Pokud nuceně prodávaly tak za úplně jiné ceny další den.

Jinými slovy u certifikatů s knockoutem někde okolo 24kč se emitenti slušně nabalili. Možná realizovat 23,8295kč jim připadalo již hloupé.

Záleží jak je nastavený automat banky co prodává ale pokud nastavil prodejní příkazy tak jistě první prodával měny koupené s vyššími knockouty a pak následně ty nižší.


Pokud najdu čas tak se na tu emisi podívám ale pochybuji že s mou chabou němčinou budu co platný Happy
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: DB18L0   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 5:04 pm

Radku díky za projevený zájem. Pro mně je to už taková akademická otázka, kdy si člověk přebírá, jak moc velkou chybu udělal. Odpověď je zřejmě v termsheetu certifikátu, který je na http://www.de.x-markets.db.com/EN/showpage.asp v angličtině, ale tady zase já jsem nejistý, zda správně rozumím.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 5:44 pm

Myslíš tohle:

The Cash Settlement Amount shall be converted into the Settlement Currency at
the Exchange Rate on the Valuation Date or, if such day is not a Business Day,
the immediately following day which is a Business Day.
The Cash Settlement Amount will be rounded to the nearest two decimal places
in the Settlement Currency, 0.005 being rounded downwards.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: DB18L0   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 6:14 pm

Teď jsem si to našel v němčině, kde nemám problém, jen jestli tomu správně rozumím.

Barrier-Bestimmungstag: Ist jeder Handelstag während der Barrier-Bestimmungsperiode
Den stanovení bariéry: Každý obchodní den během periody stanovování bariéry.

Možná lze chápat den obchodování certifikátu a ne den obchodování CZK.
Návrat nahoru Goto down
musa

musa


Poeet p?íspivku : 15
Localisation : Liberecko
Registration date : 30. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 6:24 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Muso!!

Zbaví Tě toho sami a poplatek Ti odpustí..

Díky VM, konečně dobrá zpráva.
Ten warrant CB03ZT byl včera nějak divně kotován, včera byla cena kolem 2,00, koruna oslabila a dnes je za 1,33 (při 24.76Kč/Eur) - což je už správně. Asi je to taky rozhodilo, možná se do výpočtu ceny promítla implicitní volatilita, aspoň tak si to vysvětluju.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 7:06 pm

inWestor napsal:

Možná lze chápat den obchodování certifikátu a ne den obchodování CZK.

Já měl za to že ti jde o to kdy se prorazí knockout bariera ne jak se posouvá ?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 7:24 pm

musa napsal:
... Ten warrant CB03ZT byl včera nějak divně kotován, včera byla cena kolem 2,00, koruna oslabila a dnes je za 1,33 (při 24.76Kč/Eur) - což je už správně. Asi je to taky rozhodilo, možná se do výpočtu ceny promítla implicitní volatilita, aspoň tak si to vysvětluju.

Ahoj Muso, VM, Radku ...

Díval jsem se před chvílí na dnešní průběh CB03ZT a nestačím se divit ... Včera jsem prodal za 1,93 € a k večeru po poklesu dal nákupní příkaz s limitem 1,60 €, který však naštěstí neproběhl ... Dnes CZK mírně oslabila, ale warrant přesto spadl o více než 30 % !? ... Nemyslím, že by za tím byla jen ta implicitní volatilita - ten včerejší kurs byl totiž opravdu přinejmenším velmi "divný" ... Po tom masakru v neděli v noci jsem čekal na warrantu pohromu, ale opak byl pravdou a nakonec jsem papír prodal se slušným ziskem 18 % ... Ty dnešní kotace mi již k vývoji podkladu sedí ... Má někdo racionální vysvětlení nebo se emitent včera prostě "spletl" (:o)) ??? Hezké úterý všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
musa

musa


Poeet p?íspivku : 15
Localisation : Liberecko
Registration date : 30. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 7:31 pm

Ahoj Pablo,
tak to se divím, že ti nákup neproběhl, protože tvůj požadavek byl splněn po celý den Happy . Jedině že bys ten příkaz měl pouze na včerejšek, tam jim to ujelo. A propo ujelo to i na CB03ZV a CB03ZS - to jsou velmi podobné warranty téhož emitenta.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 7:31 pm

Ahoj Pablo!!

Z technického hlediska si měl "z pekla štěstí".Formace kdy zapálená svíce
na grafu na chvíli lechce protnula 666
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 7:49 pm

Někdy to tak je s warranty dost často.

Když ja ho kupoval byla u emitenta cena přes 4 eura na euwaxu ale 3,7.

Když jsem ho poptal u emitenta byl také za 3,7. Ale když jsem to sledoval emitent tu cenu nezměnil po celý den a pořád držel hladinu 4. To je možná ten důvod proč to automat nenakoupil.

Hold jsem podivné věci mezi warrantem a zemí Happy

Apropo kdysi jsem měl html nebo java kalkulačku na warranty ale smazal jsem ji neví někdo kde jí stahnout?
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: DB18L0   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 7:51 pm

Omlouvám se, odjížděl jsem z práce a bylo to ve spěchu. Včera v noci jsem to vysvětlení cítil o odstavec výš: Barrier Determination Period, ale neumím ho překopírovat z pdf emitenta.
Chápu to tak, že bariéru lze stanovit pouze v den obchodování.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 8:02 pm

inWestor napsal:
Omlouvám se, odjížděl jsem z práce a bylo to ve spěchu. Včera v noci jsem to vysvětlení cítil o odstavec výš: Barrier Determination Period, ale neumím ho překopírovat z pdf emitenta.
Chápu to tak, že bariéru lze stanovit pouze v den obchodování.


Ano ale v tomhle případě by byla proražena tak jako tak je jedno jestli je bariera 24,5 nebo 24,51 na výsledku se nic nemění.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 8:40 pm

Radek napsal:
inWestor napsal:
... jeden certifikát nebyl zřejmě vyknokautován a sice EUR/CZK WAVE XXL Call od Deutsche Bank , WKN: DB18L0. Hlava mně už po Stilnoxu nebere, nevím proč to přežil, zřejmě je nějaká pasáž v termsheetu. Podívejte se na to někdo prosím.
... ještě stále nevím jaké bylo v neděli minimum. Ten certifikat ma basic price 23,8295 kč. Všude se píše o dnu na 23kč. Na forexu je denní minimum u svíšky ale jen 23,7kč ...

Ahoj InWestore a Radku !

Zdravím vás ... Díval jsem se na Euwax a dne 14.4. proběhlo na call KO certifikátech s podkladem EUR/CZK celkem 20 knockoutů - 7 hned o půlnoci, zbytek v 7,00 hodin ráno ... tento časový rozdíl je jen technickou záležitostí a je daný tím, kdy ten který emitent oficiálně papír vyřadí z obchodování ... KO bariéry byly v rozmezí od 24,83 euro po 23,52 euro a na všech těchto papírech proběhl knockout ! Nevím, jaká hodnota EUR/CZK byla skutečně počítána za dno, ale tento masakr přežily pouze 2 turbo certifikáty s KO v rozmezí 23,0 až 25,0 a to : SEL7VW s KO bariérou 23,05 a InWestorův DB18L0 s KO bariérou 24,05 a strikem 23,83 (typ KO se SL) ... U toho prvního bych to bral - možná byla jako minimum brána hodnota někde lehce nad 23,0 a papír tedy těsně odolal, proč však nebyl knockoutován ten druhý naprosto nechápu ... KO bariéra byla spolehlivě prolomena, obchodní hodiny emitenta nehrají roli - ke knockoutu by mělo stačit, když se podklad kdykoli byť jen dotkne bariéry bez ohledu na to, jestli se v dané chvíli certifikát obchoduje či ne, odnesly to spolehlivě i papíry s nižší bariérou ... takže opravdu nevím ... Ani z termsheetu mi nevyplývá nic, co by přežití DB18L0 vysvětlovalo ... že by chyba v matrixu (:o)) ???

Pablo


Naposledy upravil Pablo dne Tue Apr 15, 2008 9:02 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 8:56 pm

musa napsal:
Ahoj Pablo, tak to se divím, že ti nákup neproběhl, protože tvůj požadavek byl splněn po celý den Happy . Jedině že bys ten příkaz měl pouze na včerejšek, tam jim to ujelo. A propo ujelo to i na CB03ZV a CB03ZS - to jsou velmi podobné warranty téhož emitenta.

Ahoj Muso !

Přesně tak - příkaz jsem zadal včera v podvečer s platností 1 den = do konce obchodování ve Stuttgartu tedy do 20,00 hodin ... na dnešek jsem ho již naštěstí neobnovil (:o))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: DB18L0   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 9:06 pm

Ahoj Pablo, brilantní shrnutí. Bohužel certifikát DB18L0 nebyl můj, pouze jsem o něm uvažoval kvůli nižšímu spreadu 0,05, ale z cenových důvodů jsem do něj nešel.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: DB18L0   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 9:20 pm

Pablo, podívej se, prosím Tě, ještě na ten termsheet na začátek tabulky.

Reference Level determination: average price on the reference source
Bestimmung des Referenzstandes: Durchschnittspreis an der Referenzstelle

Není to tím?
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeWed Apr 16, 2008 8:45 am

někde jsem včera četl, že ten KO spůsobil nějaký šílený japonec na tokijské burze s pouhými 10ti mil. EUR. Od pondělka se koruna chová tak divně, že jsem raději do žádných obchodů nešel.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitimeWed Apr 16, 2008 11:04 am

Ahoj!!

Částka odpovídá,ale četl jsem,že to byl Australský fond...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





CZK/EUR - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 6 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
CZK/EUR
Návrat nahoru 
Strana 6 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Měny-
Přejdi na: