Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 CZK/EUR

Goto down 
+18
jopo66
zdenek
Wolfram
Myk
karkulka
MERKUR1
lynxsharpeye
Harry
peta.holub
911
inWestor
Pablo
jannastas
velkámedvědice
musa
Radek
Joseff
LazyBear
22 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorZpráva
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 5:28 pm

Ahoj Radku, VM a další investoři do páru EUR/CZK !

Zajímalo by mě, jak vidíte technicky, fundamentálně či pouhou investorskou respektive spekulantskou intuicí další vývoj EUR/CZK ? Dnes se euro obchodovalo prakticky celý den pod hranicí 25 Kč, dostalo se na chvíli i pod 24,92 Kč, nyní se opětovně pokouší dobýt metu 25,0 ... Držíte ještě pozice v CB9SFJ nebo jste již prodali na stop loss ? Já jsem nakoupil CB9SFJ za 2,40 a zatím jsem stále v pozici ... v měnových spekulacích nemám zkušenosti, nicméně oslabení koruny na 26,0 se mi v dohledné době nezdá pravděpodobné ... Předem díky všem za odpovědi !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 10:56 pm

Ahoj Pablo

1. na 26 Euro bych řekl do konce března můžeme zapomenout.

2. Technicky těžko odhadovat. Teď se koruna pohybuje na dolní straně kanálu. Příznivější zpráva je že dle momentu na 3 měsičním průběhu se vytváři vyšší moment při low low.

na 3 letém průběhu je koruna značně přeprodaná ale to do nás analytici hustí už dlouho.

3. Co se týče toho certifikatu jsem část odprodal a zase doředil. I kdyby to mělo padat tak si troufám řici že vrámci sestupoveho kanalu bude korekce sestupu někam k 25,2 než by spadla pod 24.55.

4. Tenhle Trend koruna nemůže udržet 5-6% zisku na měnovém páru by bylo škoda nevybrat.

5. Celá spekulace kolem Eur/CZK USD/CZK. se točí kolem dvou věcí. Možném zvýšení sazeb ČNB (není to jisté). Vzhledem k posilování kč stéle méně pravděpodobné viz. dnešní události v Madarsku.

A pak je tu nervozita na hypotečním a akciovém trhu. po uklidnění bude koruna korigovat růst.




PS: Bohužel jsem se nechal strhnout analytiky z ledna a vůbec jsem nepředpokládal že se Kč dotkne 25kč. V každém případě pokud se někdo chystá nakoupit Euro nebo USD tak to udělejte právě v tuto dobu. Je opravdu málo pravděpodobné že koruna ve střednědobém horizontu tuto hladinu udrží.




CZK/EUR - Stránka 2 337a3f7f5e27b110ce900d396cd5ac51

CZK/EUR - Stránka 2 55c8ce7696e12b8902b63def4cd06237

CZK/EUR - Stránka 2 6b7b4ac06a9f85e157d1aaec51aa4698


Nejhoršíje že když se na ten denní graf zpětně dívám lze tam krásně vidět proražení trojuhelníku na hladině 25,5-25,6kč. Takže ten sestup šel docela odhadnout. Za to se opravdu stydím a lituji toho že jsem to uviděl až před pár dny.


Zde jsou pak asi neslepší české analyzyna Eur/Czk
http://trading.kb.cz/ibweb/homePage.do
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 11:23 pm

Radek napsal:
Ahoj Pablo ... 1. na 26 Euro bych řekl do konce března můžeme zapomenout. 2. Technicky těžko odhadovat. Těd se koruna pohybuje na dolní straně kanálu. Příznivější zpráva je že dle momentu na 3 měsičním průběhu se vytváři vyšší moment při low low. Na 3 letém průběhu je koruna značně přeprodaná ale to do nás analytici hustí už dlouho ...

Ahoj Radku !

Díky moc za odpověď ... Ve shodě s Tebou si myslím, že současný stav není dlouhodobě ani střednědobě udržitelný a že koruna bude korigovat prudký růst z posledních dní a týdnů ... Jediného, čeho se u CB9SFJ obávám je blízkost KO bariéry - v tuto dobu je chování trhů poněkud nepředvídatelné a leckdy extrémní - viz například ropa, u které snad všichni očekávali s koncem zimy při současném ochlazování ekonomiky a několikatýdenním růstu zásob pokles, ale opak je pravdou ... Jossef tu před časem navrhl klasický warrant UB6604 jako alternativu CB9SFJ - díval jsem se na něj a zdá se mi OK - vysoká efektivní páka, dobrá korelace s podkladem, splatnost 3/2009, theta 0, jen ten spread 6 % se asi nebude moc líbit (:o)) ... Nebylo by vzhledem k riziku knockoutu na certifikátu při střednědobém výhledu na oslabení CZK lepší přejít na tento warrant ? Uvítám širší diskusi všech zainteresovaných (ahoj VM) ... Úspěšný týden všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 11:39 pm

A co takhle jiný certifikat ultrakonservativni: DE000DB18L27 spread je 0,05%.



Euro za 20kč si snad neumí nikdo představit.


Ta Ropa mě také překvapila. Chceto už aby dollar začal posilovat pak tahle podivná nálada na trzích skončí.
Návrat nahoru Goto down
911

911


Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 07. 01. 08

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Feb 26, 2008 12:25 am

Radku,
proc mas analyzy z KB za nejlepsi?
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Feb 26, 2008 1:03 am

911 napsal:
Radku,

Ahoj
proc mas analyzy z KB za nejlepsi?

Nejlepší české ale v podstatě jsou to analýzy SG. Dle mého např. Patria, FIO atd. většinou jen kopíruje ze zahraničních serverů.

A pak je tu ten faktor že jejich predikce jsou opravdu dobře zpracované pro všechny druhy obchodu (od krátkodobých po dlouhodobé). Nestydí nebo spíše se nebojí dávat tipy na obchody atd. však si přečti jejich stránky na které jsem dal odkaz a uvaž jestli najdeš v češtině lepší.
Návrat nahoru Goto down
911

911


Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 07. 01. 08

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Feb 26, 2008 12:45 pm

no ja je znam. zvlast SG analyzy. na fx mam svoje zavery, spis me jen zajimal tvu jnazor. driv jsem cetl i sporku. taky davaji konkretni nakupy, stop lossy atd. ale nikdy jsem to v case nevyhodnocoval.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Feb 26, 2008 7:07 pm

Ahoj Pablo!

Promiň,že reaguji až teď,včera jsem byl celý den v hospodě.Já papír držím dál,stop lossem,je pro mně tedy bariéra asi 24,5. oo))


PS Ale já jsem tvrdohlavec,gold taky ještě držím na long..oo))
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Feb 26, 2008 7:29 pm

také jsem tam zůstal viset.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeFri Feb 29, 2008 2:13 pm

Tak se mi to dnes podařilo slušně prodat (+9%), ale v jednu chvíli jsem si říkal, že tam zůstanu viset. Ten vzestup koruny byl mohutný. Nyní by to chtělo nastoupit do shortu, evíte o nějakém dobrém?
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeFri Feb 29, 2008 2:35 pm

jannastas napsal:
Nyní by to chtělo nastoupit do shortu

Ahoj já bych s tím shortem brzdil. To oslabování koruny nemusi být konečné zvláště při tom momentu jaký to teď nabralo.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeFri Feb 29, 2008 3:25 pm

předpokládám, že je to jen vybírání zisků a znovu se to vrátí k 25Kč.
Návrat nahoru Goto down
peta.holub

peta.holub


Poeet p?íspivku : 5
Localisation : Nový Jičín
Registration date : 12. 02. 08

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeFri Feb 29, 2008 4:17 pm

jit ted na posileni koruny, je riziko s ohledem na to jak uz posilila a jak malo zatim zkorigovala, ale jit proti koruně s pakou je podle me pokus o sebevraždu.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeFri Feb 29, 2008 6:14 pm

Proti tomu okamžiku kdy jsem prodal long posílila o 30 hal a to při dobré páce stačí Smile
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeFri Feb 29, 2008 6:29 pm

Myslím si že ma koruna na to oslabit pro příští týden na 25,4-25,5kč.


Domácí koruna v průběhu dnešního dopoledne poměrně výrazně oslabila nad 25,30 CZK/EUR, v odpoledních hodinách však většinu svých ztrát vymazala a týden uzavírala poblíž 25,20 CZK/EUR. Ztráty zaznamenaly i ostatní regionální měny, výjimkou byla opět slovenská koruna, která naopak zpevnila na své historické maximum 32,44 SKK/EUR, což je přesně 3 koruny pod stanovenou centrální paritou. Právě spekulace na druhou revalvaci centrální parity stály v posledních dnech za zpevněním koruny. Naše strategie tak dosáhla cíle na 32,50 a doporučili jsme tuto pozici uzavřít. Potenciál pro další posílení již vidíme jako limitovaný. Pozici krátký CZK/dlouhý SKK však ponecháváme stále otevřenou, kde vsázíme na oslabení české koruny. Rovněž strategii dlouhý EUR/krátký CZK neměníme. Příští týden zveřejněné údaje (zahraniční obchod, struktura HDP) by sice měly vyznít spíše ve prospěch domácí koruny, nicméně, jak jsme již několikrát uvedli, současné úrovně koruny vůči euru jsou výrazně nadhodnocené a neodpovídají makroekonomickým fundamentům. Stále tak vidíme prostor pro oslabení koruny minimálně k námi stanovenému cíli 25,80.


Tohle si přečtěte:
http://trading.kb.cz/ibweb/analysisDetail.do?ID=5110

V delším horizontu:

Trend je neudržitelný na posilování měny o 6% co dva měsíce nejsou žádné fundamentální důvody.

Člen ČNB prohlásil že za posledními dny posilování kč. stojí zajišťování pozic pro privatizaci.

Po výsledcích roku 07 začne odliv kapitalu. Průměrná predikce EUr/CZK pro rok 08 je někde mezi 26 - 26,5 kč.


Jinými slovy cokoliv pod 25kč je pro rok 08 dost dobrá koupě.


http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/clanky_rozhovory/media_2008/cl_08_080224.html

další zajímavý článek v češtině:

http://www.e15.cz/burzy-trhy/euro-za-25-korun-dlouho-nevydrzi-13732/

Ať jsem hledal jak jsem hledal informace pro další posilování koruny jediné co jsem našel byla technická informace z FXstreet o technické hranici 24,75kč.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:55 pm

Ano nejsou k posilování žádné fundamentální důvody. Já předpokládám, že si nějaký velký hráč hraje s korunou a pěkně na ní vydělává a nejde tu o melouny ale o podstatně vyšší částky. Podívejte se na kurz CZK/EUR za poslední tři dny v neděli je tam pík z 25,1 na 25,8 v pátek tam byl poněkud menší ( ten se mi podařilo zachytit). Nechápu to kde se jim to podařilo v neděli zobchodovat. oops
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 5:18 pm

jannastas napsal:
poslední tři dny v neděli je tam pík z 25,1 na 25,8 v pátek tam byl poněkud menší ( ten se mi podařilo zachytit). Nechápu to kde se jim to podařilo v neděli zobchodovat. oops

Ahoj já tam žádný peak nevidim v neděli naprosto stabilní kurz 25,04-25,069 .


PS: ukaž průběh
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 7:20 pm

Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 7:30 pm

to je chyba aplikace koukni se sem na aktuální data z forexu:

http://forex.tradingcharts.com/charts/index.php?sym=EURCZK&data=b&tz=GMT&type=c&cs=3&period=5m&defdates=1&bmonth=Jan&bday=1&byear=2008&bhour=&bmin=&emonth=Jan&eday=1&eyear=2008&ehour=&emin=&Img+Type=png&drsi=0&ma1=0&dmacd=1&ma2=0&bol=0&dstoch=0&Submit=Submit


sakra dneska mi to hlava nebere. USD začne korigovat ztráty a čeho se člověk nedočká CZK začne zase posilovat k Euru naprosto bez jakýchkoliv důvodů.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 7:52 pm

Dík mě se to zdálo být divné. Ale dneska to je fofr, to nemá s fundamentem nic společného, naopak koruna měla klesnout.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 8:04 pm

Už vím proč Pátrie mě nakopla někdo si plete slovenskou korunu a českou korunu. A nebo Sloevenská tahne českou ale každopádně bez fundamentu posiluje Česká více než Slovenská.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 8:52 pm

Myslím, že se to vrátí zpět. Znovu jsem koupil DE000CB9SFJ7 za 1,64.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 9:15 pm

pokud se to vrátí zpět nad 25 a to ještě dnes (takových 24,92 je možných). Tak se vytvoří hodně silný support.
Návrat nahoru Goto down
Harry
Investor
Investor
Harry


Poeet p?íspivku : 21
Registration date : 04. 03. 08

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Mar 04, 2008 12:45 pm

jannastas napsal:
Myslím, že se to vrátí zpět. Znovu jsem koupil DE000CB9SFJ7 za 1,64.

Ono se to houpe nahoru a dolu, porad ale posiluje. Taky pouzivam tento certifikat, koupil jsem ho az dnes. To jsem ale zvedavy, kam ta koruna pujde, kdyz i uplne kasle na slovni intervence CNB. Ale zatim dobry, mam to za 1,31. Snad se to nad 24,9 vrati.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitimeTue Mar 04, 2008 1:21 pm

Ahoj Harry!

Máš fakt uhrančivé oči!!oo)) Taky vlastním tento papír,nákup zhruba za 3,ale neodvažuji se ředit,KO se mi jeví pekelně blízko..
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





CZK/EUR - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
CZK/EUR
Návrat nahoru 
Strana 2 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Měny-
Přejdi na: