Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 CZK/EUR

Goto down 
+18
jopo66
zdenek
Wolfram
Myk
karkulka
MERKUR1
lynxsharpeye
Harry
peta.holub
911
inWestor
Pablo
jannastas
velkámedvědice
musa
Radek
Joseff
LazyBear
22 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorZpráva
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 07, 2008 6:14 pm

Ahoj Pablo!
Tak jsem se vrátil zpět, už po čtvrté, koupil jsem CB9SFJ tentokrát za 1,61. Snad to opět vyjde.
Jdu to zapít trochou portského.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 11:05 am

Nevíte co znamená to výrazné posílení na grafu EUR/CZK v sobotu? já to nechápu, už jsem to pozoroval vícekrát, že se takové podivné píky objevují o víkendu nebo v noci.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 10:23 am

Tak jsem znovu prodal CB9SFJ a to opět za 2,1 t.j. +30%. Koupil jsem místo toho short CB19YK. Počkám na další signál k nákupu CB9SFJ.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 12:37 pm

Janastasovi!!

Gratulace za odvahu.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 2:36 pm

Gratulace budu přijímat, až po úspěšném prodeji. Smile
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 7:50 pm

short CB19YK jsem prodal +7% a koupil jsem po páté CB9SFJ za 1,88. Smile
Včera, když jsem si půl hodiny po nákupu toho shortu přečetl, že Kalousek připravil protiposilovací balíček, tak jsem trochu znervózněl, ale potom jsem si řekl: když se nedokázala libra ubránit Sorošovi tak Kalousek zmůže prd. Koruna oslabila asi o 12 hal na 24 hodin. Až se ten kdo s korunou hýbe rozhodne, že toho nechá tak koruna trochu oslabí.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 10:19 pm

jannastas napsal:
.. short CB19YK jsem prodal +7% a koupil jsem po páté CB9SFJ za 1,88. Smile ...

Ahoj !

Gratuluji a držím palce ... jsme teď opět na stejné lodi, i když já mám ten warrant - doufám, že se ty prognosy stran oslabení koruny během Q2 budou alespoň částečně shodovat s realitou (:o))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 12:50 am

Včera jsem prodal část nešťastně nakoupených CB9SFH při kurzu 25,20 a do úterka čekám, že bych mohl zpět nakoupit DR6YRH na kurzu 24,94 ( tam mám nastavený příkaz ). Musím po částech měnit a doufat. Pro spoluspekulanty doporučuji vzít v potaz i pohyby na PLN/EUR a HUF/EUR. Za poslední měsíc PLN posílil o cca 3,4 % a HUF o cca 5 %. V Polsku čekají v důsledku inflace zvyšování sazeb, v Maďarsku je těch vlivů víc, ale tím už jsem se nezabýval. V ČR to vypadá, že pokud bude CZK silná, ČNB sazby nezvedne. Ale jak správně uvedl Jannastas nacházíme se v cizích rukách a moc s tím dělat nemůžeme.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeSun Apr 13, 2008 10:42 pm

pánové se dívám na Forex a euro za 24,65 koruny


24.591 neuvěřitelne nikde nemůžu najit co se děje.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeSun Apr 13, 2008 11:54 pm

Ahoj Radku!!

To je tím,že Pablo koupil papír na oslabení kč..oo))


PS Čau Pablo!!

Zaregistroval jsem Tvou přítomnost..
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 12:14 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Radku!! To je tím,že Pablo koupil papír na oslabení kč..oo)) PS Čau Pablo!! Zaregistroval jsem Tvou přítomnost..

Ahoj VM !

Jo, to bude určitě tím (:o)) ... ani by mě moc nepřekvapilo, kdyby bylo do června euro za 20 korun - když už jsem v té long pozici a mám porfolio v eurech - ať to stojí za to ! (:o)) ... Celý víkend jsem byl pryč, takže jsem si zatím nestihl nainstalovat ten Skype, ale už jsem alespoň našel ten ztracený mikrofon, takže to můžeme počátkem týdne vyzkoušet (:o)) ! Přeji Ti úspěšný pracovní týden (:o)))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 8:53 am

stále my nejdou do hlavy tyto obchody s korunou probíhající v neděli. oops
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 10:32 am

Joseff napsal:

Ahojte
CZK/EUR - Stránka 5 K26910

Graf: 1- roční, 2-tři měsíce, 3- dnešní. Ač vám to tak nepřipadá, tak Kč nám jde ukázkově dle TA. Je třeba sledovat také RSI a MACD, já to však neumím vysvětlit.

Nijak nejsem hrdý na tu grafiku co jsem vytvořil, nemám na to však žádný program.
Jak jsem psal výše (minulé zprávy), tak došlo k proražení 25, což nám otevřelo cestu dále dolů. Máme před sebou velmi důležitý suport 24,80 (nemusí to být přesně). Pokud jej neprorazíme mohlo by dojít k vytvoření dvojitého dna a možná i změny trendu. Myslím, že od této hodnoty ( 24,80) by se to mělo otočit a otestovat ještě hodnotu 25. Pokud to pak projde nad 25, je to na dobré cestě vzhůru. Pokud to však projede 24,80, tak půjdeme dále dolů, suporty jsou pak na té červené čáře pokračující dolů.
Joseff napsal:
Ahojte
Zatím se neplašte s nakupováním, stále můžeme dolů, je to pořád v rámci kanálu. Dnešní rezist je až někde na 25,15 - 25,20.
Ahojte
Rezist to nepustil, pustil to však suport 24,80.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 10:37 am

Ahoj tohle nemělo s technikou nic společného.

Díky nízkým objemům se podařilo prorazit stop-lossy a pak už to jelo.

Koukněte se na call certifikaty dost jich prořídlo.

Upřímnou soustrast všem co byli v logické pozici založené na fundamentu.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 10:48 am

Radek napsal:
Ahoj tohle nemělo s technikou nic společného.

Díky nízkým objemům se podařilo prorazit stop-lossy a pak už to jelo.

Koukněte se na call certifikaty dost jich prořídlo.

Upřímnou soustrast všem co byli v logické pozici založené na fundamentu.
Ahoj Radku, vítám Tě rád zpět po cestách.
Já myslím, že to s technikou má něco do sebe. Už jenom to, že pod 24,80 čekaly ty stoplosy co píšeš, i když za nízkých objemů - proto tak nízko!
Myslíš tedy že tenhle průraz je tedy jenom planý, nebo se zde stal nový rezist. Já dávám velkou pravděpodobnost tomu rezistu?
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 10:58 am

Díky za soustrast, pro mně to znamená že končím. Samozřejmě, že chyba byla nedostatečná diversifikace, ale po loňských ztrátách na shortu ropy, long certifikátech na Zentivě a call warrantech na Erste už na velkou diversifikaci nebylo. Další peníze do obchodů už opravdu nedám. Mám pocit, že to risiko je neřiditelné, měl jsem důvodné obavy, že padne KO hranice 24,83 u CB9SFH a proto jsem se přesouval do certifikátů s KO hranicí 24,31 a pro jistotu 24,05 ( o to větší ranní ztráta ). Ale proti tomu, co se stalo jsem se nemohl bránit. Možná zkušenější hráč by odešel se ztrátami minulý týden, smrdělo to tím, že si s regionálními měnami pohrávají velcí hráči. Ať se vám všem daří, budu vás z povzdálí pozorovat.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 11:02 am

Myslím že tohle byl pro mnoho lidí takový šok že nové pozice na oslabeni koruny se pár dni moc otvírat nebudou.

Intervence ČNB se moc čekat nedají.

Je pořád ve hře zvýšení úrokových sazeb na květen. Silná ekonomika tomu jen přispívá.

Opatření pro oslabení kč od kalouska se mine účinkem jedním slovem říká zmrazit a druhým že ty peníze půjdou na ekologické škody. Zakázka je prakticky již vypsaná.


V druhém pololetí bude ECB snižovat sazby ČNB ví buh. Což také moc k oslabení koruny nepřidá.



Takže nevím když mi to bude na hodinovém průběhu připadat vhodné tak budu spekulovat. Ale abych něco držel v horizontu měsíců tak to né. Trend pro oslabení neexistuje a pro posílení je hodně přepálený.
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 47
Registration date : 04. 09. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 11:11 am

Zajimava vec, co se stala. Slo o manipulaci na melkem trhu, kdo a proc zustava spekulace.
Ted muzeme ocekavat docasne zvysenou volatilitu souvisejici s realizovanymi SL. Kazdopadne nejde o nejakou fundamentalni ci technickou zmenu, obchodovani se brzo vrati do 'obvyklych' urovni. Nize reuters:

08:38 14Apr08 RTRS-UPDATE 1-Czech crown soars to record highs in thin liquidity
(Adds c.bank, analyst, updates prices)
PRAGUE, April 14 (Reuters) - The Czech crown currency
has soared to all-time highs in overnight trading in
thin liquidity.
The crown late on Sunday traded as high as 23.00 to the euro
-- a massive 7.9 percent rise in local currency terms from
levels seen at the close of trading in Prague on Friday --
before falling back to 24.749 by 0629 GMT on Monday.
"There was zero liquidity, some barriers fell and people
just poured it all in," said Miroslav Tutter, a senior trader at
bank CSOB.
"It will still be very wild, the stop-losses will come in,"
he said.
The previous crown record high was 24.83, seen on March 3.
The central bank had no immediate comment on the currency
move.
The crown stood 11.6 percent higher from a year ago at
Monday's levels, in local currency terms.
The central bank has seen the crown rise as excessive in the
past months. It agreed a deal with the government last week to
curb the currency strength by removing state foreign currency
revenues from the market.
Citibank analyst Jaromir Sindel said he expected the bank to
stay put for now and see where the crown rate settles in a
standard liquid market.
"The central bank will wait until it shows what happens next
throughout the week," he said.
"This will influence all the positions closed. It will be
interesting how exporters deal with it... there will be many
trades that had some stop-losses, they will go into new ones, it
will be very interesting."
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 12:59 pm

velkámedvědice napsal:
... To je tím,že Pablo koupil papír na oslabení kč.. oo)) ...

Ahoj bratře !

Když jsem sledoval okolo půlnoci ten masakr na EUR/CZK, nebylo mi z té mojí long pozice vůbec dobře ... naštěstí jsem měl warrant, takže jsem se vyhnul jinak prakticky jistému knockoutu ... do rána se to naštěstí opět uklidnilo a koruna se vrátila do "normálních" vod ... Raději jsem však před chvílí ten CB03ZT zrealizoval za 1,93 euro - zisk cca 18,5 % mi připadne po té noci jako slušný, přestože jsem měl s tímto papírem stran % zhodnocení ještě v minulém týdnu zcela jiné plány (:o)) ... Nyní bude asi rozumné zůstat nějaký čas stranou ... InWestore - mrzí mě, jak to u Tebe dopadlo - blíže viz PM ...

Pablo


Naposledy upravil Pablo dne Mon Apr 14, 2008 1:55 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 1:31 pm

Ahoj Kluci!!

InWestore!

Mrzí mně,co Tě potkalo.Končíš z Kč,nebo z burzovními obchody?
Umím se vžít do Tvé kůže,nic moc.Peníze nejsou všechno,i když se Ti to tak teď asi nejeví.Drž se chlape,držím pěsti!!!!!

Pablo!!

Když jsem v noci viděl Kč u 23Kč,veselo mi nebylo.PF mám většinou v euru
a momentálně nezajištěné!!!Iracionálním výkyvům burzy se neumím bránit
jinak než investorstvím na základě kvalitní diversifikace.Pravdou je,že pokud bych se chtěl bavit příště s kč,tak jedině mimo zajištěné pf....
Návrat nahoru Goto down
musa

musa


Poeet p?íspivku : 15
Localisation : Liberecko
Registration date : 30. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 5:13 pm

Tam mě taky CB9SFJ vyluxoval účet, pěkných 640ks v čudu. Nicméně riskuju jen s tím co můžu ztratit, proto mě to jen "mrzí". Otázka: musím teď realizovat prodej za 0.001 - to by mi ani nepokrylo poplatek za obchod. Vím, že když neprodám, nemohu uplatňovat ztrátu pro daňové účely, ale protože nečekám zisk (do čeho vlezu tak se po....), tak bych ani neprodával.
Díky a snad bude lépe, Vám přeji šťastnější ruku než tu mou.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 5:17 pm

musa napsal:
Vím, že když neprodám, nemohu uplatňovat ztrátu pro daňové účely, ale protože nečekám zisk (do čeho vlezu tak se po....)

Hezky řečeno Happy

Prodávat nemusíš. Teď se mi to nechce zjišťovat ale nevím jestli ti tenhle papír neprodá broker automaticky.

Alespoň Commerzbank to pokud vím vyžaduje jestli u všech papírů to netuším.
Návrat nahoru Goto down
musa

musa


Poeet p?íspivku : 15
Localisation : Liberecko
Registration date : 30. 12. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 5:20 pm

Díky, ponechám tedy v portfoliu jako hezkou vpomínku na Euro za 23.00
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 6:06 pm

Ahoj Muso!!

Zbaví Tě toho sami a poplatek Ti odpustí..
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitimeMon Apr 14, 2008 6:46 pm

Tak jsem si pořidil také warranta na kurzu 24.64
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





CZK/EUR - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: CZK/EUR   CZK/EUR - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
CZK/EUR
Návrat nahoru 
Strana 5 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Měny-
Přejdi na: