Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Ekonomika-rate cut s odstupem času.

Goto down 
+12
Piti
Joseff
Myk
jopo66
lemming
velkámedvědice
janula
pepab
lynxsharpeye
Austrian
Radek
MERKUR1
16 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorZpráva
pepab
Investor
Investor
pepab


Poeet p?íspivku : 90
Localisation : Vysočina
Registration date : 02. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeFri Jan 04, 2008 11:21 am

Taková razance s jakou se hly na začátku roku akcie,měny, kovy a ropa a ostatní komodity nám napovídá jak se rozhodly smart money na začátku roku 2008 a jaké budou trendy r.2008.Akcie dolu. Bondy zase silně zareagovaly růstem na špatná data z US ekonomiky,ale ta razance s jakou dochází ke změně je zajímavá.Centrální banky mají ve své „lékárničce“ jen jediný lék: měnovou expanzi. Tento lék má vedlejší účinky v podobě inflace. Listopadový a prosincový růst cen tedy patrně nezůstanou izolovanými událostmi. Centrální banky neváhají uvolnit na trh libovolné množství peněz.Inflace se po řadě let vrací jako významný ekonomický faktor, je rozhodnuto.Bojíme se stagflace(stagnace a inflace ekonomiky),nebudu opakovat argumenty,které již má Lynx skvěle uvedené ve svých čtivých newslettrs.Myslím si,že je tu dobrá šance pro investory,kteří očekávají,že ekonomické zpomalení a problémy ve finančním sektoru neskončí uprostřed roku 2008 a vytvoří příležitost výhodné koupě uprostřed roku pro trpělivé investory s cash.Zatím bankovním akciím nevěřím (mimo komoditního býčího trhu).V poslední době narážím na informace (mimo jiné o tom psal i Wall Street Journal), že banky uzavírají obchody s hedge fondy a vyvádějí ze svých rozvah riziková aktiva. Hedge fondy ale mají možnost je zase po určité době vrátit zpět. Na mne to působí tak, že banky se snaží odsunout ztráty v čase v naději, že za rok bude jiná situace a ztráty pak nebudou již tak vysoké.
Cílem těchto operací je podle mne snaha o řízení kvartálních výsledků, aby měly banky možnost vykázat zisky nebo minimalizovat ztráty a tvrdit, že jsou z nejhoršího venku. Pokud se dostaví pozitivní výsledky,bude to asi jenom dočasné a za 3-4 kvartály se ztráty opět objeví. Pokud by tedy došlo k růstu bankovních akcií, doporučuji využít případné rally k vyklizení bankovních pozic.Dále se objevují problémy s realizací zástav.Ztráty budou velké, vlastní kapitál klesne pod limit požadovaný centrálními bankami.Nastává doba, kdy velké banky získávají kapitál od Sovereign Wealth Funds za ne moc výhodných podmínek.
Závěr:peněz bude dost, ale zároveň bude jejich hodnotu „ohlodávat" inflace.
DJI poměřeno Gold směřuje k hodnotě 10 za unci zlata z hodnoty 15.2 dnes, kompletně vymaže Greenspanův zázrak z 1996-2000.
Dle TA "Head and Shoulders" vrchol pro Dow Jones Industrials?

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 0103_h10Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 0103_h11

A ještě TA "head and shoulders pattern" pro Nasdaq

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Nasdaq10
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSat Jan 05, 2008 12:08 am

pepab napsal:
V poslední době narážím na informace (mimo jiné o tom psal i Wall Street Journal), že banky uzavírají obchody s hedge fondy a vyvádějí ze svých rozvah riziková aktiva. Hedge fondy ale mají možnost je zase po určité době vrátit zpět. Na mne to působí tak, že banky se snaží odsunout ztráty v čase v naději, že za rok bude jiná situace a ztráty pak nebudou již tak vysoké.

Ehh, Pepabe, ted musim uplne zmenit obsah meho dnesniho newsletteru. Puvodne jsem chtel psat o tradingu zalozenem na statistice, ale ted to zmenim na tohle tema, jelikoz se citim kompetentni, protoze znam nekoho, kdo vypada jako ja, vazi a meri uplne stejne a pred par lety nekolik takovych "structured finance agreements" spoluvytvarel. lol lol lol
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSun Jan 06, 2008 9:24 pm

Tady je pokračování pohádky o silném dollaru Happy

When the Master Planners devalued the dollar over the past five years, they raised the cost of living for everyone. The Middle Class is getting annihilated from this silent event. Incomes are not keeping up. This was done because this administration "equates stock market success with economic success and has directed their efforts to drive up equities at literally any cost," to quote a subscriber. This is pure fallacy as market declines are proven to be beneficial to Middle Class investors who use the safe, time-tested investing strategy of Dollar Cost Averaging (occurring in 401(k)'s for example), where stock market declines can actually accelerate wealth generation. All this administration has accomplished is to ensure that Wall Street Banking Firms continue to make huge profits. This is not to bash Republicans, as this was not the case under Republican Ronald Reagan.

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 9162_a

If the Master Planners are going to trash the dollar anyway, why not hand the bulk of increasing money supply directly to each household. Why not send a check for $300,000 to every household. Now that is a real bailout, it would be effective, and we'd end up in the same place, a dollar valued in the 40's, but with a much stronger economy and a rejuvenated consumer, able and ready to spend. Wall Street would benefit with a "trickle up" benefit, rather than this administration's preference, to hand money to Wall Street and hope for a "trickle down" benefit.

Unless the average American's finances are repaired, anything tried will fail, any more inflation generated will only make matters worse. The Master Planners have gone beyond the point where traditional Fed actions will work. A drastic change in macroeconomic thinking is necessary, starting with honest disclosure of how bad things really are.

Millions of our youth are recognizing this, as they organize to support Congressman Ron Paul for president, who is for the U.S. Constitution, and willing to take on the Federal Reserve.

Once the American household is properly bailed out of its debts, a new currency with a gold and silver backing, as the Constitution of the United States requires, as written by our wise and noble founding fathers, should be the next step.

Get everyone out of their fiat debts by issuing enough fiat money to accomplish that, then get back to a gold and silver backed monetary unit. How's that for a plan?

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 9162_b

The Dollar has been devalued by more than a third (38 percent) over the past five years!!!!!.This is why you feel like you are struggling financially. The cost of living has doubled over the past five years.

The Dollar's pattern is ominous as far as its size, its timeframe, and as far as its downside implications. This pattern is textbook. No flaws. This is right in line with the Fed's decision to hide M-3, enabling them to hyper-inflate the economy with too much money for secret purposes (The Working Group's minutes are secret, their market buying intervention activities are secret, the quantity of M-3 being created is secret). Any auditor worth his salt will tell you that secrecy breeds mischief, often with dire consequences. The founding fathers established accountability in our constitution, and the Federal Reserve and the Working Group (a.k.a. Plunge Protection Team) are violating that spirit.

Given the worsening housing and credit market situation, look for the Fed to print and pump M-3 at this economy as if every dollar was worth a thousand votes. The world economy will be cheering this effort, because if they cannot export their goods to a dollar-rich U.S. consumer, their economies will tank. Period. World Central Banks should fully support the Fed's printing presses. And they have, failing to cut their rates, and participating in the recent liquidity flood. Kiss the dollar goodbye. It is being sacrificed.

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 9162_c
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSun Jan 06, 2008 9:46 pm

A teď pár otázek pro konfrontaci:

1) Na kolik je spravedlivé když stát řeší problémy bank a několika procent obyvatel tím že výrazně snižuje hodnotu majetku zbylé majoritní skupině obyvatel?

2) Jak může FED zachránit chudé lidi tím že jim sníží splátky snížením sazeb. Na druhé straně však zlevní dollar a tím zdraží všechny suroviny jídlo a ropu. Jinými slovy lidé sice budou mít svůj 7+1 na splátky ale budou méně jíst a do práce se díky 2x -3x benzínu nedostanou.

3) Z bodu 2 vyplývá. Není lepší říci lidem pravdu že na svůj dům prostě nemají či ho koupili za cenu která neodpovídala realitě. A pokud si jej chtějí udržet musí dát méně peněz za jídlo a déle času travit prací.

4) Začínám si myslet že dollar pod 1,5-1,6 nespadne ale né zdůvodu genialitě FEDu ale díky tomu že ECB logicky nedovolí kurz eura vůči dollaru který činí Evropu nekonkurenceshopnou. ECB bude proti své politice nízké inflace donucena FEDem snižovat sazby také. Takže inflace se dostaví i k nám.

5) Všechno to má však jednu obrovskou výhodu poklesem Eura a Dollaru vůči měnám 3.zemí se zdraží tamní pracovní síla a tím se zvýší konkurence shopnost Evropy a USA vůči Číně a jiným zemím.


Jinými slovy Sociálně spravedlivý západ bude v průměru chudnout a pracovití chudí bohatnout. A tak je to správné toto probíhá několik tisíc let. Evoluce jen chytří a pracovití přežijí!


PS:
Za gramatiku se omlouvám.
Návrat nahoru Goto down
pepab
Investor
Investor
pepab


Poeet p?íspivku : 90
Localisation : Vysočina
Registration date : 02. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeMon Jan 07, 2008 1:17 am

John Mauldin napsal predikci trhů pro r.2008 jež se shoduje i s mými úvahami nad r. 2008.
"Forecast 2008: Recession and Recovery" viz odkaz, je to v angličtině
http://www.frontlinethoughts.com/article.asp?id=mwo010408
Z obsahu:
Forecast 2008: Recession and Recovery
18,000 Jobs? Not Really.
Housing: Going Down, Down, Down
Who's Got My Credit Default Swap Back?
Counterparty Risk is the Real Sleeper Issue
The Fed: Too Little, Too Late
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 299
Localisation : Východní Čechy
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 10:48 pm

Ahoj Radku.

Reaguji na Tvuj posledni clanek zde sice s opozdenim,ale nejakou konfrontaci tady preci jen chci vyvolat.

Musim rici,ze je zde nekolik temat na ktere se necha nahlizet z ruznych stran a nejsem si jist ktery uhel pohledu je ten spravny,ale chtel bych reagovat jen na hlavni ideu ktera se vine celym clankem.Tou je kritika FEDu za snizovani sazeb a tim jeji zodpovednost za prilisne znehodnocovani dolaru.

Jestli dovolis v tomhle bodu vuci tobe v opozici.Je samozrejme,ze kazda mena na snizeni nebo zvyseni sazeb centralni bankou reaguje.Je to samozrejma,prirozena vec ktera je predem dana a proto vetsinou nevyvolava neadekvatni reakce.V pripade dolaru je situace dost odlisna.Na toto tema uz bylo popsano asi dost papiru,coz uz samo o sobe je nenormalni a svetsi o tom,ze za slaby dolar nemohou jen snizene sazby,ale je to problem mnohem hlubsi a starsiho data ktery se v case prohlubuje.Na pohled FEDu k urokovym sazbam muzeme mit ruzne nazory,chova se jinak nez napriklad ECB,FED se tak choval v minulosti,chova se tak dnes a urcite se tak bude chovat i priste,ale zadna centralni banka preci nemuze brat ohled na to,ze brzdou snizeni sazeb by se mohl stat stav meny.

Cimdal casteji zaznivaji ohlasy ruznych zemi na budovani devizovych rezerv i v jinych menach a ne jen v dolarech.Dolar zacina stracet dominantntni postaveni jako svetove rezervni meny Tyto nazory nejsou dnesniho data,o nich se zacalo hovorit jeste drive nez bylo zrejme ze zacne nejaka krize.Mame tu obchodni nerovnovahu ktera je take starsim problemem.Jestlize vznikne takovato nerovnovaha,je prirozene,ze by mel trh tuto menu oslabit,protoze kurz neodpovida stavu ekonomiky.Mame tu hypotecni krizi,kdy banky museji odepisovat velke sumy penez.Vsichni vime za jakych pravidel se pujcovaly dolary.Jak muzu mit duveru k bankam ktere jsou pro investory primo psychologicky napojeny na dolar,kdyz vedeni se chovalo dost amatersky.Dnes tyto banky schaneji penize po celem svete a muzeme spekulovat kolik podezrelych dolaru dnes tyto banky bude podporovat.Kdyby dnes komukoli z nas prisla platba z ciziny a mohli bychom si vybrat menu kterou bychom brali,dolar by to urcite nebyl.Mozna,ze bychom brali slovenskou korunu,polsky zloty radci nez dolar.Pred par lety vec neprestavitelna.Stav americke ekonomiky na pokraji recese nemuze mit lepsi menu nez ma a jeji hodnota neni ovlivnena jen vysi sazeb.Dalsim problemem je nereformovany cinsky juan,ktery dolar ovlivnuje negativne delsi cas pres obchodni deficit USA.Tech veci proti dolaru by bylo jeste asi vic.Ja jsem pouze chtel upozornit na skutecnos,ze mena je zrcadlo ekonomiky a ta americka je hodne spinava a pokrivena.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 12:46 pm

MERKUR1 napsal:
Mame tu hypotecni krizi,kdy banky museji odepisovat velke sumy penez.Vsichni vime za jakych pravidel se pujcovaly dolary.Jak muzu mit duveru k bankam ktere jsou pro investory primo psychologicky napojeny na dolar,kdyz vedeni se chovalo dost amatersky.

Ahoj Merkure díky za reakci.

Dle mého se ECB chová o trochu lépe než FED. FED si dle mého plete úlohu centrální banky. A tou je udržování stabilní ceny měny tzn. nízká inflace. O sílu ekonomiky se pak má starat stát formou výše daní atd. Válečné štvaní USA také moc neprospívá.

Na problémy v hypotečním trhu si zadělal FED z velké části také sám a to nízkými sazbami na začátku tisiciletí. Politika silného dollaru tomu také neprospěla.
Ano silný podhodnocený Juan je problém ale lze jednoduše vyřešit restriktivními opatřeními vůči Číně tak jako byly prováděny restrikce vůči státům RVHP. Problém asi bude v tom že USA nechaly zajít globalizaci dost daleko aniž by se zajímaly jestli všichni hráči v ní hrají stejně čistou hru. Čínané založili fondy které kupují továrny po USA a přesouvají jejich výrobu do číny. Z Francii již vyjednávali o možném přesunu výřazené výrobní linky na Airbusy A300. atd. atd. atd.

Tak jako platí pro Afriku heslo je lepší naučit obyvatele chytat ryby než jim je dávat. Tak přesně tohle právě v USA a pomalu i v Evropě provádí Čína bere lidem jednoduchou práci a přesouvá jí do Číny teď to ještě není vidět protože Evropa má stavební boom. V prípadné ekonomické recese to bude již vidět.



Globální ekonomika nemůže fungovat pokud nejsou nastoleny stejná pravidla pro všechny. Pravidlo kdo udělá výrobek levněji ten prodává není moc výhodné pro výspělé státy. Příkladem je životní prostředí státy si neuvědomují že když stanoví limity pro znečištění na výrobu oceli. A ocel se následně vyrábí v Číně/Indii tak v globálním měřítku žádné životní prostředí neušetřili spíše naopak. Ocel je typický příklad kde cena lidské práce nehraje skoro žádnou roli. Jde jen o ceny energii.

Dokud globální hráči nebudou vyrábět a dodržovat stejné normy tak globalizace fungovat nebude.
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 299
Localisation : Východní Čechy
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 10:21 pm

Ahoj Radku.

Cim pujdeme v otazce nazoru na dolar vice do hloubky a do sirky,zjistime,ze to neni jen problem Ameriky.Mozna,ze se shodneme,ze dnes uz probiha pozvolne nove usporadani sveta,kdy USA uz nebudou pupkem sveta,vijma snad rinceni zbrani,ale to hodne stoji a americky rozpocet zatezuje nemalymi castkami,takze z pohledu ekonomiky spatna zprava.Samozrejme par zbrojovek se ma dobre.I kdyz tyto firmy zamestnaji desetiticice lidi a odvedou dane do rozpoctu,nemuze to samozrejme vyvazit negativa ktera z toho plynou.

K tomuhle clanku me primelo dnesni setkani s kamaradem ktery se vcera vratil z Dubaje.Clanku na toto tema bylo v posledni dobe napsano myslim dost.Ropni magnati si jsou vedomi,ze cas ropy se pomalu blizi ke konci,proto investuji nemale prostredky do turistickeho ruchu,kdy staveji pohadkove komplexi,ktere nemaji obdobu.

Kdyz se dnes podivame na Cinu,ktera ma ohromne dolarove prostredky za ktere zacina velice rozumne nakupovat vse co ma strategickou cenu.Kdyz se na tento problem podivame,co bude za deset let,za predpokladu podobneho prebytku obchodni bilance s USA,kdyz to napisu nadnesene,mozna,ze nemala cast rozhodujicich amarickych podniku uz amaricanum patrit nebude.Pak tu mame Indii,ve ktere se skryva take ohromny ekonomicky potencial.

Budou zde ceny surovin,ktere urcite jeste pujdou nahoru a amerika je na jejich dovozu v rozhodujici mire zavisla.V soucasne dobe maji jit do duchodu silne rocniky,takze dalsi zatez pro rozpocet.Americke podniky aby si udrzely konkurenceschopnost,budou se ohlizet po levnejsi pracovni sile.Nesmime jeste zapomenou na Rusko ktere ma velke surovinove bohatstvi,narozdil od USA.To jsou vsechno veci ktere budou mit bud primy nebo neprimy vliv na kurz dolaru.

Preji hezky vecer.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 10:31 pm

Ahoj

Souhlas ale k tomu turistickému ruchu, k výrobě polotovaru pro zbytek světa atd. atd. je potřeba jedna základní věc levné energie. A to jak píšeš ropa určitě nebude. Vodíková ekonomika se jen tak nerozjede pokud vůbec.

Energie v dalších desetiletích zdraží. Tím se dostaneme do stavu začátku 20 stol. kdy cestovat po světě si mohlo dovolit jen horních pár procent obyvatel.

Tzn. bez levné energie nebude cestovní ruch nebude přemísťování materiálu přes půl zeměkoule a pak zase zpět. Prostě nic z toho co dnes známe jako normální. Což je dobrá zpráva pro zaryté ekology Happy
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 12:02 am

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 9268_b
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:54 pm

Pro Austriana :-) PS: (Publikovano dnes odpoledne)

January 28, 2008

Keynesian Chickens Coming Home
by Nelson Hultberg


Chicago's irreverent financial commentator, Bill King, wrote last week in The King Report that, "The Fed's panic intervention yesterday -- rate cuts before the open -- is 'rank amateur' intervention." He goes on to observe that Bank of America economist, Mickey Levy, made one of the most astonishing comments he's heard in a long time: "The Fed knows its credibility would be damaged if the economy slipped into recession." King's response is: "When did recession become an abhorrent, avoid-at-all-costs phenomenon?"

Bull's-eye! When indeed did a recession become something that we absolutely must avoid? What is it that the Fed, for the past decade, has feared about a recession? Recessions have been common throughout our history, and the country has always ridden them out because its political and economic leaders understood that such a "riding out" was necessary to purge the system of its excesses and thus be able to return to real growth again. What is different about this time that would make the Fed so desperate to avoid going through this healthy purging?

Here is the difference. What is unfolding around us (and actually has been unfolding since 2000) is that the Keynesian chickens set loose in 1936 are coming home to roost. Long term consequences are upon us, and they are bad consequences that have their roots in the fallacy of Keynesianism as a legitimate doctrine of economic thought.

This illegitimacy of Keynesian thought is partly tied up in its irresponsibly truncated sense of history. It's intellectual and political leaders throughout the West have, for the past 72 years, defaulted upon the most important responsibility they possess as leaders -- the necessity to think long range. John Maynard Keynes set the tone for this terrible default in the 1930s. In response to his critics' concern over what effect his inflationary economics would have in the long run, he scornfully replied, "In the long run, we're all dead." And unfortunately such an outrageous irrationality sufficed for the modern punditry so in search of a world in which they could have their cake and eat it.

This Keynesian pseudo-wisdom allowed the pundits of the West to believe that shrinking one's sense of history and responsibility down to one's own lifespan was, in some way, now permissible. It allowed Western punditry to blank out on the future -- which is one of the perennial and predominant sins of humankind. As a result, we today have to suffer an ever-increasing boom-bust economy because, of course, we're not all dead. The Keynesian generation's children and their children ad infinitum continue on. There's a thing called posterity.

From its start in the 30s, Keynesian economics was a brazen, short range endeavor in seeking something for nothing mingled with embarrassing self-delusion. Why it all sounds absolutely marvelous, one can imagine FDR replying to his Brain Trust when informed of the wonders to be worked with Keynes' "new economics." If capitalism has reached its mature stage and can no longer produce enough purchasing power, then we in Washington must step in and get the system going again. If people don't have enough money, then all we have to do is print up more and our problems will be solved. It's really all very simple, isn't it? Our growth can actually be as great as we want it to be. Our wealth will be unlimited. We will usher in the mil­lennium. Oh, happy day! How could we not have thought of this before?

Stripped of all the eloquent conceptualizations and slick technical jargon, this was the great "innovation," the great "revolutionary insight" of Keynes: If we want to become wealthier as a nation and avoid economic recessions, then all we need to do is print up more money.

Today's financial tremors erupting throughout the world's economies are trying to tell us that this Keynesian paradigm is, like all huckster schemes of "easy wealth," a fraud. Sadly only those discerning few, who understand that there are rules to the Universe and its bounty, are listening. Thus big trouble now lies ahead, and this coming trouble is a result of over 70 years of Keynes' disciples printing up more money to somehow make us all more "prosperous." As a result, the grand Keynesian theoretical flaw is now manifesting in our lives, which is as follows:

Central bank credit expansion ultimately leads to massive "debt saturation" and "malinvestment" throughout the economy, which reverses the boom that the credit expansion was meant to perpetuate. Ultimately, the system must not just disinflate via Fed interest rate maneuvering; it must go through a severe purging so as to eliminate the monster levels of debt and malinvestment before a genuine growth cycle can be reignited. Such a purging leads to a mega-crisis that brings on a depression, a runaway inflation, or a combination of the two that is called stagflation. Which one of the three occurs will depend upon how the political and monetary authorities in charge at the time react to the events that unfold.

Debt Saturation Is the Problem

This then is what is different this time, and it is what the Fed fears. In the early stages of all credit expansions, businesses flourish, and the Fed is able to manipulate the expansion's boom-bust nature in a tolerable way. But once an economy becomes "debt saturated" from the massive injections of credit over time, borrowing and confidence drop off. This causes the rate of money supply growth to decline by negating the central bank's power to pyramid credit, which brings severe disinflationary pressures no matter what the Fed does with interest rates. If the preceding build-up of debt is severe and the resultant decrease of confidence widespread, such pressures then morph into a far more serious crisis.

Down deep, the Fed and its circle of monetary bureaucrats fear that this time the fundamental buoys of the economy could indeed collapse and usher in a dreadful credit deflation that would suck America and the world into the vortex of Depression. It is this dread that is undoubtedly keeping Bernanke awake at night.


Naposledy upravil dne Mon Jan 28, 2008 9:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:55 pm

In all the recessions since World War II, the Fed has been able to maneuver economic forces in America to induce recovery. The prior inflationary booms were not outrageous, the nation was a solid creditor in the world, there was a substantial cache of savings among the people, etc. It was a matter only of squeezing the speculative excesses out of the system. Some prolonged pain was required, but nothing that could not be endured by men and women who had a "life is tough" philosophy instilled into them in their youth.

This time it is all very different. The prior boom has been quite egregious, America is no longer a creditor nation, there are no savings left in the mattresses of the people, and the Age of Aquarius generation is not very appreciative of the "life is tough" adages of its parents. It subscribes to the code of immediacy instead. "We want what we want, and we want it right now," is the popular phrasing.

In 1980, Paul Volker broke the back of the 70s stagflation by raising interest rates to 18%. This restored credibility to the dollar, choked off inflation, and threw the economy into a vicious recession. But it also allowed the economy to purge large amounts of the debt and malinvestment stultifying it, which allowed us to eventually return to health and REAL growth. This is the role of a recession. It is a beneficial housecleaning. Unfortunately Ben Bernanke will not be able to clean today's house as Volker did in 1980. Far too much debt and malinvestment have accumulated. Far too many other nations are implicated. Far too little savings and mental toughness remain.

This bodes very badly for us as a nation. As Bill King puts it, "Recession has become dreadful because of the amount of debt, dubious investments, derivatives and crappy paper that infests the U.S. financial system. Fear is high that any debt and consumer retrenchment, which are both natural and NECESSARY (for long-term health), will quickly chain react into the dreaded debt deflation and system implosion."

"System implosion!" This is what gnaws at the back of the brains of Bernanke's Boys. Our debt and derivatives monsters are gargantuan. The daisy chain of banks, caught up in becoming 21st century casinos instead of prudent portfolio managers, is ominous. There are thousands of explosive mines planted into our economy by seven decades of power lusting political regimes and corporate cavaliers brandishing a know-nothing regard for the next generation. Any one of these mines could begin the chain reaction into the vortex. So Bernanke's Boys are living life on the edge of their seats right now. Humans in these kinds of predicaments are prone to panic, and that is what it appears the Fed has just done, and will surely do again several times before the recessionary cycle of stagflation and pseudo-growth we are entering plays itself out.

Will a depression come? If it does, it will not be the kind of depression we have experienced in the past. The Fed does have the power to inject liquidity, and unlike in the 30s, it will do so lavishly. But such liquidity injections cannot solve the underlying problem, which is pervasive debt and malinvestment. Thus the Fed cannot avoid a severe crisis; it can only change the nature of the crisis with its intervention. In this writer's opinion, what is coming during the next 10-15 years is a highly exacerbated version of the 1970s -- escalating prices, diminishing real growth, more and more government manipulation, controls, wars, and taxation. Massive stagflation with no Volkerian rescue possible because no Fed Chairman and no political administration will have the courage to allow the necessary debt housecleaning to take place. And even if such men should arise, the virulent outrage from Wall Street and Main Street would quickly force a reassessment on their part as to what is needed for the economy.

The Soros "Answer"

What then is the answer to this wild and treacherous boom-bust system that Keynesianism has given us? If we are to believe George Soros, the answer is to bring about even more government intervention into the economy and its monetary system. In a recent Financial Times article on January 22, 2008, he castigates the political administrations of the eighties for their naïve belief in Ronald Reagan's "magic of the marketplace." This is what Soros calls market fundamentalism.

"Fundamentalists," he schools us, "believe that markets tend towards equilibrium and the common interest is best served by allowing participants to pursue their self-interest. It is an obvious misconception, because it was the intervention of the authorities that prevented financial markets from breaking down, not the markets themselves."

On the contrary, Soros is the victim of misconception here. And his error can be traced back to the original sin discussed above about not thinking long range. It is his revered "government intervention" that brings on the crisis in the first place when the Federal Reserve intervenes to manipulate interest rates lower, which then causes the inflationary boom, which then requires more intervention to fix. He is not carrying the cause and effect relationship back far enough. The bust period only comes about because there is first an inordinate boom period. And the boom period only becomes inordinate because government central banks intervene to inflate the currency of the country involved at a faster rate than goods and services are growing, which brings on chronic price inflation. This chronic price inflation becomes possible only because we have allowed the Federal Reserve to have arbitrary power over the money supply, which began in 1913, was furthered when FDR took us off the domestic gold standard, and then finalized in 1971 when Nixon took us off the international gold standard.

None of the "breakdown problems" that Soros attributes to the free-market are due to the nature of capitalism, or any of the forces that enable capitalism as a system to work. It is not the free-market, but government intervention into the free-market that has caused the economic instability and social turmoil we endure today. All the so called evils that are attributed to the system of capitalism actually belong to the system of "interventionism" that Soros advocates. Free enterprise works very nicely if left alone.

Not that a free-market is perfect. It is, however, the least imperfect of all political-economic forms of organization. But in order to understand this, one must think long range. This is why the most grievous sin of all socialists and Keynesians is the shrinking of their sense of time and history. As the economist Henry Hazlitt observed long ago, "The art of economics consists in looking not merely at the immediate but at the longer effects of any act or policy; it consists in tracing the consequences of that policy not merely for one group but for all groups."

Soros is not digging deep enough, not tracing back far enough. He is observing only the immediate events, and therefore cannot grasp that it is his intervention in the first place that brings on the breakdown that he then uses as an excuse for further intervention. Because all government interventions cause economic dislocations that demand further interventions, we then become embroiled in a continual chain of interventions until the system is so mangled in manipulatory controls that it collapses into stultification. Enter the socialist then to prescribe total control.

The answer to all this is not to enter into the process of "intervention" at all. When Jean Baptiste Colbert, the finance minister for King Louis XIV of France in the 17th century (who was a fanatic government intervener under the Mercantilist economic philosophy), asked a group of businessmen of his day what he and the King could do for them and their industries, they vehemently replied, "Laissez-nous faire!" Leave us alone!

This advice is just as appropriate today. True, as Soros claims, a laissez-faire economy does not tend toward equilibrium. But then no economy ever does. Such a thing exists only in textbooks, never in the real world. What a free-market economy does tend toward is relentless growth through what Joseph Schumpeter called "creative destruction." Because Keynesians and socialists believe that this creative process is nefarious, they insist that we must use government to control and manipulate it. They thus fall prey to the error that a utopian economy can be planned into being that will give us growth and prosperity absent the requisites of growth and prosperity (which are freedom and non-interventionist government).

This type of utopian thinking must be rejected. Smooth and pleasant growth does not exist in any society, and it never will. The free-market is not nefarious as Ludwig von Mises masterfully demonstrates in Human Action, for it has many natural laws (such as supply and demand, action and reaction, etc.) that always work to bring about realignment when things get out of whack. And they do so far better than any gaggle of bureaucrats in Washington ever could. A free-marketis, however, messy. And it requires self-reliant toughness. But if it is left free from government manipulation, it will produce a spectacular tide of wealth that will lift all its boats into prosperity. Not equal prosperity, but certainly definitive prosperity for all.

Bernanke's Worst Nightmare

What is the lesson to be learned here? Those who hop onto the monetary inflation tiger in pursuit of more wealth than they are willing to "produce" must pay for their indiscretion eventually with a severe and protracted economic crisis, i.e., depression, runaway inflation, or stagflation.

Mountainous loads of debt and malinvestment are now overwhelming us. Much of this burden must be liquidated before genuine demand and growth can be restored, which will require extensive, radical reform if we are to minimize the hardship.

As the renowned Mises warned us decades ago, "There is no means of avoiding the final collapse of a boom brought about by credit expansion. The alternative is only whether the crisis should come sooner as the result of a voluntary abandonment of further credit expansion, or later as a final and total catastrophe of the currency system involved."

This is Bernanke's worst nightmare -- that Mises ends up just as right in his analysis of expansionary credit policy by a government's central bank as he was in his analysis of the inevitable collapse of socialism as an economic system.

The sun is now setting on the Keynesian / Soros / Bernanke paradigm. But it has a way to go yet. Major paradigms of history change laboriously over long stretches of time. And this one will be no different. People like Soros and the statist entourage around them still maintain much power over our lives. But it is a fading power, and the next 10-15 years hopefully will pound the final nails into their ideological coffin. The Fed will be injecting massive liquidity into the economy in an effort to avoid the debt purge necessary to heal the economy, which will create heavy stagflation and pseudo-growth. If enough of the country's intelligentsia can be reached during this time with the truth about how the Fed's use of fiat money is the cause of the boom-bust cycle and the immense stagflation stultifying the country, then we may have a chance to restore a free and stable country again -- based upon gold money and objective law.

If such a restoration is to come about, it will be because small groups of contrarian thinkers have (during the latter half of the 20th century and into the first decades of the 21st) persisted heroically in the face of relentless ridicule and ostracism to hammer home the eternal truths of gold, human nature, and government power lust. This is the true role of any man who claims the mantle of "intellectual" -- to think long range, to fight for objective law, to insist on real money, to pass on to his children a system of freedom, order and justice. The collectivists have defaulted on this role. We in the freedom movement are the only ones who can assume it.
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 91
Registration date : 20. 09. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 3:44 pm

no ja si myslim, aj ked to nemam teoreticky potvrdene nejakou filozofiou, ze zasahy statu nie su od veci...koniec koncov depresia v 30. rokoch sa vyliecila ciastocne vojenskymi vydajmi a ciastocne inymi vladnymi injekciami....problem je, ze v stadiu, ked je ekonomika nastartovana, by malo nastat prave stahovanie "pozicky naspat", t.j. skrtat to, co bolo dane "na pomoc" v case, ked sa to uz stava "normalnym"......prave tak ako v normalnom zivote. Nemyslim si, ze uplne volny trh zasa je to prave orechove, aj ked povedia, ze rovnovaha neexistuje a treba nechat to volne...koniec koncov predchadzajuce storocia to ukazali.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 10:17 pm

Hleda se protiletadlova delostrelecka baterie. Nebezpecne B-52 na obloze.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 11:12 pm

Ahoj Lynxi!!

Nezapomeň,že vrtulník Ben je longař!!oo))

Každopádně jsem se hned po cutu vrátil do zlata a zobnul Erste.Jak euforka vyprchá,zajistím portfolium kromě jiného shorty.Ideální čas se
v klidu připravit na recesi..oo))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 11:31 pm

velkámedvědice napsal:
... nezapomeň,že vrtulník Ben je longař!! oo)) Každopádně jsem se hned po cutu vrátil do zlata a zobnul Erste.Jak euforka vyprchá,zajistím portfolium kromě jiného shorty.Ideální čas se
v klidu připravit na recesi..oo))

Ahoj Lynxi a VM !

Přesně tak, naprostý souhlas ... zdá se, že v žebříčku priorit Fedu definitivně zvítězily rostoucí (alespoň přechodně) akciové indexy nad měnovou stabilitou ... Proti snížení sazeb však z čistě osobního pohledu nic nemám - ve zlatě jsem poměrně silně naložen již od cca 880 dolarů a v Erste koneckonců taky (:o)) Jak jsem ještě před vánoci příliš nevěřil prognosám o zlatu za 1000 dolarů, tak po té rychlé sérii cutů to vidím nyní celkem velmi reálně - vždyť do té magické mety chybí již jen cca 7 % ... VM - přesně jak říkáš a jak jsem Ti psal i v té SMS záhy po snížení sazeb - přes víkend v klidu vybereme vhodné shorty na indexy, protože jejich čas se blíží (:o)) Hezký večer všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 11:42 pm

Pablo napsal:
velkámedvědice napsal:
... nezapomeň,že vrtulník Ben je longař!! oo)) Každopádně jsem se hned po cutu vrátil do zlata a zobnul Erste.Jak euforka vyprchá,zajistím portfolium kromě jiného shorty.Ideální čas se
v klidu připravit na recesi..oo))

Ahoj Lynxi a VM !

Přesně tak, naprostý souhlas ... zdá se, že v žebříčku priorit Fedu definitivně zvítězily rostoucí (alespoň přechodně) akciové indexy nad měnovou stabilitou ... Proti snížení sazeb však z čistě osobního pohledu nic nemám - ve zlatě jsem poměrně silně naložen již od cca 880 dolarů a v Erste koneckonců taky (:o)) Jak jsem ještě před vánoci příliš nevěřil prognosám o zlatu za 1000 dolarů, tak po té rychlé sérii cutů to vidím nyní celkem velmi reálně - vždyť do té magické mety chybí již jen cca 7 % ... VM - přesně jak říkáš a jak jsem Ti psal i v té SMS záhy po snížení sazeb - přes víkend v klidu vybereme vhodné shorty na indexy, protože jejich čas se blíží (:o)) Hezký večer všem !

Pablo

Ahoj Pablo :-)

S tim zlatem se mi to nelibi. Ja spise hledam short certifikat. USD je podcenena mena - i pres ten diferencial. Bernanke je silenec, ale do negativnich sazeb se zrejme ani on neodvazi, coz nechava uz jenom 50 bodu dolu. Podivej se, kde byl USD versus sazby na podzim a srovnej si to s dneskem. Neuvidis skoro zadnou zmenu. Neco musi byt spatne. Budto USD by melo byt mnohem slabsi nebo GOLD mnohem mnohem nize. Takze pokud nedojde k mohutnemu propadu USD, tak nutne k tomu dojde u zlata. Proste tam uz nezbyva moc prostoru ...

Na druhou stranu - musim se priznat - hihi - koupil jsem si malou cihlicku krera je fyzicky drzena v me bance. Bohuzel si na ni nebudu moci sahnout, neudelam-li si vylet. Ptal jsem se na cenu DHL a to by stalo neskutecne penize, byly-li by to ochotni poslat, coz oni nejsou. Nic velkeho - ale po po cihle - byt i malilinke, jsem vzdy touzil.

PS: Koukam na ty indexy a bear market rules! Rally jsou prodavany a ne nakupovany. Mam znepokojujici informace ohledne pojistoven, ale o tom az zitra v newsletteru. Trh brzy dostane poradne na prdel.
Návrat nahoru Goto down
Hidejosi




Poeet p?íspivku : 8
Localisation : Jižní Čechy
Registration date : 12. 11. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 2:48 pm

lynxsharpeye napsal:
Pablo napsal:
velkámedvědice napsal:
... nezapomeň,že vrtulník Ben je longař!! oo)) Každopádně jsem se hned po cutu vrátil do zlata a zobnul Erste.Jak euforka vyprchá,zajistím portfolium kromě jiného shorty.Ideální čas se
v klidu připravit na recesi..oo))

Ahoj Lynxi a VM !

Přesně tak, naprostý souhlas ... zdá se, že v žebříčku priorit Fedu definitivně zvítězily rostoucí (alespoň přechodně) akciové indexy nad měnovou stabilitou ... Proti snížení sazeb však z čistě osobního pohledu nic nemám - ve zlatě jsem poměrně silně naložen již od cca 880 dolarů a v Erste koneckonců taky (:o)) Jak jsem ještě před vánoci příliš nevěřil prognosám o zlatu za 1000 dolarů, tak po té rychlé sérii cutů to vidím nyní celkem velmi reálně - vždyť do té magické mety chybí již jen cca 7 % ... VM - přesně jak říkáš a jak jsem Ti psal i v té SMS záhy po snížení sazeb - přes víkend v klidu vybereme vhodné shorty na indexy, protože jejich čas se blíží (:o)) Hezký večer všem !

Pablo

Ahoj Pablo :-)

S tim zlatem se mi to nelibi. Ja spise hledam short certifikat. USD je podcenena mena - i pres ten diferencial. Bernanke je silenec, ale do negativnich sazeb se zrejme ani on neodvazi, coz nechava uz jenom 50 bodu dolu. Podivej se, kde byl USD versus sazby na podzim a srovnej si to s dneskem. Neuvidis skoro zadnou zmenu. Neco musi byt spatne. Budto USD by melo byt mnohem slabsi nebo GOLD mnohem mnohem nize. Takze pokud nedojde k mohutnemu propadu USD, tak nutne k tomu dojde u zlata. Proste tam uz nezbyva moc prostoru ...

Na druhou stranu - musim se priznat - hihi - koupil jsem si malou cihlicku krera je fyzicky drzena v me bance. Bohuzel si na ni nebudu moci sahnout, neudelam-li si vylet. Ptal jsem se na cenu DHL a to by stalo neskutecne penize, byly-li by to ochotni poslat, coz oni nejsou. Nic velkeho - ale po po cihle - byt i malilinke, jsem vzdy touzil.

PS: Koukam na ty indexy a bear market rules! Rally jsou prodavany a ne nakupovany. Mam znepokojujici informace ohledne pojistoven, ale o tom az zitra v newsletteru. Trh brzy dostane poradne na prdel.

Ahoj Lynxi,

ohledně fyz. zlata doporučuju Vídeňskou státní mincovnu.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 8:49 pm

Ahoj myslíte že v USA v březnu sníží zase sazby nebo už začnou konečně něco dělat s Inflací? Přece jen se mi nechce věřit při tom co předvádí USD. Inflace není problém Happy
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 299
Localisation : Východní Čechy
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 10:16 pm

Ahoj Radku.

Podle meho nazoru sazby snizi a verim tomu na hodne procent.Otazkou je o kolik,ale trhy uz samozrejme pocitaji s pul procentem.Makro ukazatele,spotrebitelska duvera atd.,tomu budou hodne nahravat,protoze jsou velice slaba a sam vidis,ze to trhy berou malem jako pozitivni zpravy.Kdyz se podivas dneska na vyvoj trhu po Bernakeho zprave,kde mluvil o moznem snizovani sazeb,nektere trhy vystrelily nahoru a slaba cisla uz nikoho nezajimala.
Vcera byla zverejnena katastrofalni vyrobni inflace,ale ani to s timto vyhledem asi moc nehne.Pro rozhodovani FEDu je asi o hodne dulezitejsi jadrova spotrebitelska inflace,ktera je jeste na unosne urovni.

USD je uz hodne dole,cimz bude tlacit na inflaci,ale proti bude pusobit dalsi ochlazovani ekonomiky a hlavne snizujici se spotrebitelske vydaje.Proto si myslim,ze vyhled budouciho snizovani sazeb je uz predem dan.
Slaby dolar ma i jednu pozitivni stranku.Je velice vyhodny pro exportery,coz by mohlo pomoci ekonomice aby se vyhla recesi.

Sam vidis,ze uloha FEDu a evropskych bank se znacne lisi a s prihlednutim k politickym vlivum me Bernake s trochou nadsazky pripomina nejlevicovejsiho predsedu vlady v EU,ktery se snazi vyhnout recesi za kazdou cenu.S prihlednutim k temto skutecnostem si na tyto postoje musime zvyknout.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 10:26 pm

MERKUR1 napsal:

Slaby dolar ma i jednu pozitivni stranku.Je velice vyhodny pro exportery,coz by mohlo pomoci ekonomice aby se vyhla recesi.


Souhlas ale USA není zrovna příkladem státu jehož ekonomika je založena na exportu.

Zase na druhé straně oslabování dolaru je asi jediný lék k ozdravění zadlužené ekonomiky. Sociální stát Evropa to za nedlouho také čeká. Sad
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 10:38 pm

myslím, že sazby půjdou dolů. Bernake to evidentně nezvládá a Alan Greenspan jezdí po světě a na potkání říká, že je amerika v recesi. Přitom ji těmito projevy sám potápí. Nevím, ale rád bych věděl, jak to dopadne. Smile
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 11:41 pm

Ahoj Radku a ostatní,

myslím si, že v březnu Fed sníží sazby o dalších 25 či spíše 50 procentních bodů ... dolar se sice potápí, ale guvernéři Fedu včetně Bernankeho opakovaně naznačili, že primární je pro ně nyní udržení ekonomického růstu respektive odvrácení recese, zatímco problematika inflace se dostává očividně na druhou kolej ... Je však otázkou, kam až Fed ve snižování zajde, zas tak velký prostor již nemá ... Celý ten problém má v neposlední řadě jistě i politický podtext - letošní rok je v US volební, takže se bude zřejmě dělat všechno možné i nemožné, aby se indexy příliš nepropadly a voliči nepřišli o své investované peníze - poslední týdny jsou toho dobrým důkazem. Myslím, že cca 50 bodový rate cut je v nynějších hodnotách indexů již započítán ... Makrodata z posledních dnů jsou vesměs katastrofální, přičemž trh si je paradoxně vyložil jako záruku snížení sazeb a šel UP ... psal jsem včera VM, že mi tím Američané tak trochu připomínají bandu bláznů, kteří nadšeně oslavují na troskách svého hořícího domu (:o)) ... Mimochodem, dolar dnes za 16,50 Kč - kdo by si to byl před pár lety pomyslel ? Hezký zbytek týdne přeje Pablo.

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Bernan10
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeThu Feb 28, 2008 12:12 am

Je to sranda. Zatím co u nás jsou politické tlaky na ČNB na zvyšování sazeb v důsledku velké inflace z velké části jen přechodnou v důsledku reformy daní a zdravotnictví.

Tak v USA je inflace politicky průchodná zato se tam každý bojí o svůj důchodový fond.

PS:

Docela jsem zvědavý na inflaci a růst HDP v 1Q08.


Dodatek: Dneska na bloomberg Radiu jsem poslouchal 2 hod Bena.

Ptali se ho zda podobný problém jako s hypotékami nebude i s kreditními úvěry.

Prý nebude prý stačí natisknout jen více papírků Happy
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 299
Localisation : Východní Čechy
Registration date : 01. 07. 07

Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitimeThu Mar 06, 2008 10:02 am

Ahoj lynxi.

Zajimal by me Tvuj nazor na zitrejsi zverejneni poctu novych pracovnich mist.
Ocekava se cislo nekde kolem 25000,ale jednotlive predpovedi se od sebe dost dramaticky lisi.Asi to nebude zadna slava a ja ocekavam spise cislo slabe v minusu.Bude i zajimave sledovat jak dopadnou spresnene udaje za minuly mesic.Tyhle cisla hodne napovi o budoucim vyvoji.

Predem dekuji a preji hezky den.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ekonomika-rate cut s odstupem času.   Ekonomika-rate cut s odstupem času. - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Ekonomika-rate cut s odstupem času.
Návrat nahoru 
Strana 5 z 7Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» ekonomika versus ekologie?
» Ekonomika-investorske prilezitosti.
» FED rate cut - (byl) mene pravdepodobny, uz vsak ne
» Cim horsi zprava, tim vyse stoupame (USA) - PSE v nemilosti?

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Ekonomika-
Přejdi na: