Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 ZLATO jeste zamiri vyse

Goto down 
+19
Nimrod
Bob a Bobek
rrob
Véna
motionq
jannastas
DendaZ
lemming
jopo66
MERKUR1
karkulka
Myk
Pablo
Joseff
Radek
pepab
velkámedvědice
Austrian
lynxsharpeye
23 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 5:28 pm

Ahoj Jopo technicky je času dost o víkendu si ho najdu na nějakou tu čmaranici Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 7:12 pm

Ahoj Jopo!
Já si dnes dopoledne lízl velmi jemně DE000CK57192
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 11:29 pm

Ahoj VM, Radku, Jopo a další !

Pokud mě paměť neklame, CK5719 je náš starý známý - používali jsme ho na spekulace ve zlatě během roku 2007 ... živě pamatuji dobu, kdy byl papír blízko knockoutu a prodával se za ceny okolo 2 euro ... pár měsíců nato byla hodnota více než desetinásobná, ale to už jsem byl samozřejmě mimo pozici (:o)))

Pokud bych měl Ag a Au hodnotit čistě z hlediska současných cen, líbí se mi zejména stříbro, které na rozdíl od zlata spadlo na ceny z roku 2006 a první poloviny 2007 ... v PF mám zatím jen měnově nezajištěný bonus cap AA0VGX, jako další zajímavý papír jsem našel AA0KQ0, uvažuji i o nějakém "pomalejším" turbu např. SG0FY9 ... jsem proto velmi zvědav, co nám k zlatu a stříbru řekne technická analýza respektive Radek (:o))

Amex gold bugs - korelace se zlatem není úplně těsná, ale dá se říct, že se index i zlato ubírají zhruba stejným směrem ... čehož jsem včera odpoledne po poklesu Au využil k odprodeji SG0KB4 za ještě "původní" cenu 38,10 euro, přičemž krátce nato po openu v Americe propadl papír i díky poměrně vysoké nadhodnotě o více než 10 % ... Do indexu bych se chtěl opět vrátit, i když v o něco bezpečnějších papírech než je ten výše jmenovaný - koukněte třeba na ABN3BC - ochrana skoro 60 % při slušném bonusu a maturitě, navíc diskont proti podkladu, non quanto ... co vy na to ?

Hezký zbytek týdne a pohodový víkend všem ! Pablo
Návrat nahoru Goto down
Bob a Bobek

Bob a Bobek


Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 06. 07. 08

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: ABN3BC ?   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeFri Sep 05, 2008 7:57 pm

Ahoj,

jen upozorňuju, že bonus je tady 210 USD, cap 305 USD. Takže při poklesu se žádná ochrana nekoná :-(

Bob a Bobek
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeSun Sep 07, 2008 7:14 pm

Milí Bobci!

Sled Vašich myšlenek jsem nepochopil.Poměr jedna ku deseti.Deep discount - nákup za 18,59 při bonusu 210 zaručuje zřejmě zisk 13,75%,p.a. 24,4 při ochraně 56,8%,což je rozdíl mezi podkladem 301 a ochranou 130.Můžete mi králici zdělit,z jakého klobouku usuzujete ,že při poklesu neexistuje ochrana?Díky za odpověď,pravdou je ,že moc deep bonusů jsem neviděl,rád se poučím,kde dělám chybu..

http://www.ariva.de/quote/profile.m?secu=729141
Návrat nahoru Goto down
Nimrod
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 67
Registration date : 14. 06. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeSun Sep 07, 2008 8:28 pm

velkámedvědice napsal:
Milí Bobci!

Sled Vašich myšlenek jsem nepochopil.Poměr jedna ku deseti.Deep discount - nákup za 18,59 při bonusu 210 zaručuje zřejmě zisk 13,75%,p.a. 24,4 při ochraně 56,8%,což je rozdíl mezi podkladem 301 a ochranou 130.Můžete mi králici zdělit,z jakého klobouku usuzujete ,že při poklesu neexistuje ochrana?Díky za odpověď,pravdou je ,že moc deep bonusů jsem neviděl,rád se poučím,kde dělám chybu..

http://www.ariva.de/quote/profile.m?secu=729141
Ahoj VM, zlato jsem ukončil cca.před měsícem a bylo to AA0K5f, na doporučení Namorka, který mi ho dohodil cca. před půl rokem, kupoval jsem od 1.30 cca ředil až do 0.25. s průměrem 0.67 a prodal právě cca.před měsícem za 1.40. Jsem trouba tento papírek byl za tři dny po mém prodeji až kolem 2.50. Agresivní ale byl dobrý. Tušit co udělá tak bych všechno dal za tech 0.25 nákup. Ale jak říkáš diverzifikace muší bejt. ha ha. Vzhlwedem k tomu, že bude končit ke konci roku tak jsem si vybral UB0TN0, který hodlám používat a z čertíků DR0WWF. Lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
Bob a Bobek

Bob a Bobek


Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 06. 07. 08

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Jak to je ???   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeSun Sep 07, 2008 9:18 pm

Ahoj Velká Medvědice,

koukni se na historii certifikátu a podkladu - pak by mělo být jasné, že se jedná o 18,59 EUR x 10 = cca 265 USD.
Když byl index nad 500 USD měl certif. max 19,8 EUR x 10 = cca 295 USD, což hraje s capem 305 USD...

Zdraví
Bobci


velkámedvědice napsal:
Milí Bobci!

Sled Vašich myšlenek jsem nepochopil.Poměr jedna ku deseti.Deep discount - nákup za 18,59 při bonusu 210 zaručuje zřejmě zisk 13,75%,p.a. 24,4 při ochraně 56,8%,což je rozdíl mezi podkladem 301 a ochranou 130.Můžete mi králici zdělit,z jakého klobouku usuzujete ,že při poklesu neexistuje ochrana?Díky za odpověď,pravdou je ,že moc deep bonusů jsem neviděl,rád se poučím,kde dělám chybu..

http://www.ariva.de/quote/profile.m?secu=729141
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeSun Sep 07, 2008 10:39 pm

Bob a Bobek napsal:
Ahoj Velká Medvědice, koukni se na historii certifikátu a podkladu - pak by mělo být jasné, že se jedná o 18,59 EUR x 10 = cca 265 USD. Když byl index nad 500 USD měl certif. max 19,8 EUR x 10 = cca 295 USD, což hraje s capem 305 USD... Zdraví Bobci

Ahoj Bobku a VM !

Zdravím vás ... díval jsem se znovu na ten ABN3BC a myslím, že oba máte kus pravdy ... Když jsem ho uvedl před pár dny jako možnou alternativu investice do Amex Gold Bugs, vycházel jsem stran bonusu a ochrany z rychlého přehledu na Arivě, přičemž jsem si v tom spěchu plně neuvědomil konstrukci onoho certifikátu ... Jde o tzv. " Deep Bonus Capped " certifikát, což je jakýsi hybrid mezi discount a bonus mechanismy ...

Papír chápu následovně : Podklad (Amex Gold Bugs) je nyní 301 (USD), papír se dal v pátek koupit za 18,77 euro = cca 26,7 dolarů ... z toho plyne discount ve výši zhruba 11 % proti podkladu - což je také správně uvedeno na Arivě jako Aufgeld (nadhodnota, v tomto případě ovšem podhodnota čili discount). Maximální participace papíru je omezena capem 305 dolarů, což znamená maximální zisk cca 12,5 % - opět uvedeno na Arivě, i když chybně jako Seitwärts ... Až potud je to naprosto stejné jako obyčejný discount certifikát ... Navíc je tu pak onen bonus level 210 dolarů a knock-in bariéra 130 dolarů, ze které plyne ta zavádějící megaochrana skoro 57 % ... Pokud by podklad při maturitě skončil někde mezi 130 a 210 dolary a bude-li intaktní bariéra 130 dolarů, bude na základě bonus mechanismu vyplaceno 21 dolarů, bude-li podklad kdekoli výše, bude vyplacena aktuální hodnota podkladu v poměru 0,1, maximálně však 30,5 dolarů (cap 305 dolarů ) ... Ochrany má tedy tento papír hned 2 - 1) díky discountu může podklad spadnout o dalších až 11 % abychom byli "na svých" a teprve při dalším poklesu se začíná počítat ztráta, 2) díky bonus mechanismu - ten je však při současné hodnotě indexu prakticky k ničemu a pouze při poklesu podkladu pod 210 dolarů (ne však pod 130) by u maturity korigoval hlubší ztrátu ... Pokud by tedy index spadl ke dni maturity těsně k bariéře na např. 131 dolarů, bude vyplacen bonus 21 dolarů, což by při dnešním kurzu EUR/USD dělalo cca 14,70 euro ... Pokud bychom papír nakoupili za nynější cenu 18,77 euro, byla by naše ztráta díky uvedeným ochranám jen něco přes 21 % zatímco podklad by spadl o skoro 57 % ...

Ochrana 57 % je tedy zavádějící pojem - jde sice o vzdálenost od KI bariéry, zajišťuje však pouze vyplacení bonusu 21 dolarů, což díky tomu že bonus level je t.č. hluboko pod podkladem, nezabrání v případě poklesu naší ztrátě ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 08, 2008 12:51 am

Zdravím pána lesů Nimroda!!
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 288
Localisation : Piešťany
Registration date : 24. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: TA   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 4:21 pm

Radku, nerobil si este tu aktualnu TA na gold? Vcelku by ma zaujimal vas nazor na vstup do zlata (pripadne striebra). Alebo jedeme z kopce?
Návrat nahoru Goto down
http://www.jopo.sk
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 5:14 pm

jopo66 napsal:
Radku, nerobil si este tu aktualnu TA na gold? Vcelku by ma zaujimal vas nazor na vstup do zlata (pripadne striebra). Alebo jedeme z kopce?

Stříbro je od víkendu tam kde má být ve stříbře. Smile

Zlato možná o víknedu ale já bych do něj nešel. Když jen jako spekulace na oslabení USD.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 9:25 pm

Na AMEX Gold Bugs je hezky bonus certifikat:

Barriere 190,00 USD
Bonus 374,65 USD
Akt. Bonus +35,06 %
Akt. Bonus p.a. +26,80 %
Seitwärts +35,06 %
Seitwärts p.a. +26,80 %
Abst. Barriere 78,00 USD
Abst. Barriere 29,10 %
Emission 11.10.06
Laufzeit 18.12.09

Takze pokud mate pocit, ze index uz dolu nepujde, je to jedinecna prilezitost!
Sledujete nekdo tento index?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 10:14 pm

Ahoj Zdenku!!

Můžeš napsat ISIN či WKN?
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 10:34 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Zdenku!!

Můžeš napsat ISIN či WKN?

Jde o SG0HQE.
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 10:59 pm

No, jelikoz ten index spadnul za posledni 3 mesice z 450 na 250 (bariera je 190), tak bych byl opatrny - vynos neni az tak zazracny. Smile
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 11:07 pm

Jasně, i na můj vkus je to teď chytání padajícího nože...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 11:56 pm

Výhodou je nízká nadhodnota.Právě po tom brutálním výklesu by snad už nemuselo být tak zle,i když je tento index hodně volatilní.Záleží na komditním zastoupení v Pf každého jednotlivce..
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 9:09 pm

Dnes to tedy byl vzestup. Ve zlatu toho moc nemám, ale svezlo se i stříbro. Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 9:15 pm

Já mám 10% pf ve zlatě,3,5% ve stříbře a 2,5% v Amex gold,co zde propagoval Zdenek.Zdeno dík,od nákupu Tvého tipu jsem v něm 15% v pluse!!
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 11:18 pm

velkámedvědice napsal:
Já mám 10% pf ve zlatě,3,5% ve stříbře a 2,5% v Amex gold,co zde propagoval Zdenek.Zdeno dík,od nákupu Tvého tipu jsem v něm 15% v pluse!!


Ahoj Medvedice,

rado se stalo. Tipy davam rad Smile. Vite nekdo neco o tom, co stoji za tak razantnim narustem ceny kovu?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 11:33 pm

Zásadní propad na burzách včetně přeprodanosti stříbra atd...
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 288
Localisation : Piešťany
Registration date : 24. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 12:24 am

No ja som chcel nastupit do zlata na 750 minuly tyzden - ale hold zavahal som... Ale popravde povedane, aspon raz sa v poslednej dobe choval trh "normalne" - akcie dolu - zlato nahoru...
Návrat nahoru Goto down
http://www.jopo.sk
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 8:35 am

jopo66 napsal:
No ja som chcel nastupit do zlata na 750 minuly tyzden - ale hold zavahal som... Ale popravde povedane, aspon raz sa v poslednej dobe choval trh "normalne" - akcie dolu - zlato nahoru...
Ano tu se trh zachoval jak se chovat má. Zajímavé je, že u ropy se tak nechová ať fouká či nefouká. Minulý rok stačilo aby byl jen náznak toho, že foukne a ropa poskočila o 5-10 dolarů. Máte pro to vysvětlení?
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 288
Localisation : Piešťany
Registration date : 24. 08. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Oct 22, 2008 10:19 pm

Tak a zlato mame na 726 pozeram - nastupujete niekto long alebo este cakate?
Návrat nahoru Goto down
http://www.jopo.sk
rrob




Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 04. 09. 07

ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitimeWed Oct 22, 2008 10:41 pm

jopo66 napsal:
Tak a zlato mame na 726 pozeram - nastupujete niekto long alebo este cakate?

Ahoj, mám zlato na krátko (přes reverz-bonus), počítám, že se během příštího týdne podívá pod 700 USD, takže s nástupem na long bych nespěchal
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZLATO jeste zamiri vyse   ZLATO jeste zamiri vyse - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
ZLATO jeste zamiri vyse
Návrat nahoru 
Strana 4 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Cim horsi zprava, tim vyse stoupame (USA) - PSE v nemilosti?
» Zlato

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Komodity-
Přejdi na: