Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Zlato

Goto down 
+12
Pablo
pepab
lemming
jopo66
Piti
MERKUR1
velkámedvědice
Austrian
lynxsharpeye
Myk
Radek
Joseff
16 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Piti
Investor
Investor
Piti


Poeet p?íspivku : 373
Age : 48
Localisation : Holýšov
Registration date : 06. 11. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Nov 21, 2007 1:00 pm

Já bych s tím longem taky moc nespěchal. Vzhledem k tomu, že zlato kleslo z cca 845 USD, tak tyto nárůsty ceny mohou být pouze nadechnutím trhu pře dalším poklesem. Smile
Návrat nahoru Goto down
http://proinvestory.cz
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Nov 21, 2007 11:39 pm

Pánové já myslím že si to moc komplikujete nemusíte zlato ale i jiné komodity držet týdny. Dají se otáčet pořád samozřejmě zisky nelze pak počítat na desítky procent/obchod ale nemusí téct stačí když kape. Happy

Tohle dlužím šelmě kočkovité Happy

aby mi zítra nebo pozítří nespílal že mu utekly šance Smile ale STOP LOSS používat!

A možná ještě pár hodin počkat až se začne obracet moment ale to zaleží na momentální situaci. Pozor však tohle není přepověď na týdny dopředu na denním TA oscilator ceny již uzavřel down trend ale moment stále klesa záleží jestli jeho intenzita klesání začne oslabovat (krátkodobě řádově desítky hodin jistě ano).


Zlato - Stránka 3 Glue0
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 3:58 am

Ahoj Radku :-) Diky moc za tu TA. Hmm, nevim, nevim, kdyz se na to koukam, ono to zase neni tak daleko od te trend line a pri soucasne volatilite .... Navic zacatek prosince je tradicne nejhorsim obdobim pro drahe kovy - vsechny ty negativni zpravy uz jsou zafaktorovany - nelibi, nelibi ....

No, v mem pripade to neni tak jednoduche. Mam ucet u FIA a Patrie a ti toho moc nenabizi. Mohu nakupovat primo pres mou banku, ale tam si uctuji 0.3% kazdym smerem, pracovni doba 9-17:30, prikazy mohu podavat jen emailem nebo telefonicky. Takze nad tim nemam zadnou kontrolu - ne takovou, abych si mohl dovolit nejake kratke trady. Navic tady se mi vetsinou nedari se do Evropy dovolat a Internet pravidelne vypadava. Az se vratim domu, tak si musim otevrit ucet u BJ, a to pak bude o necem jinem.

Takze ja ted potrebuji budto silnou korekci, ktera mi vymaze velkou cast rizika nebo potvrzeny trend. K prvnimu ani druhem zatim nedoslo.

Jeste jednou diky!

:-)
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 6:06 pm

Neda mi to spat Radku :-)

Pokud by se po nekolik dalsich dnu zlato obchodovalo sideways okolo 800 USD plus minus, zvysila by se tim pravdepodobnost uptrendu a zpusobilo by to dalsi pokles hodnot oscilatoru?

Diky za odpoved.

:-)
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 7:06 pm

Ahoj

Záleží na horizontu v kterém uvažuješ a tím i nastavení parametrů TA.

hodinový, denní, týdenní v každém ti dám jinou odpověď.

Hodinové: To co jsem psal včera dneska již neplatí moment se díky tomu že se v USA neobchoduje ztrácí pod prsty. Ropa je na tom podobně.


denní:
cenový oscilátor je již pár dní v pásmu kde je vhodné prodávat shorty (proto ten růst ceny). Moment však silně ukazuje pokles proto bych čekal že to klidně může jít ještě pár dní nahoru nebo stagnovat avšak ne nové high. Pak nastane nové low s podstatně slabším momentem. Což může nastavit cestu pro další růst.

Ten krátký růst může být dán i poklesem dollaru, trhů atd.



Zlato - Stránka 3 I1396357_gld



týdenní:

Zlato - Stránka 3 I1396360_glw


Tady je situace zajímavější když se podívaš na historii tak si všimneš zajímevé věci v okamžiku když se mění (trend) týdenní moment je vhodné realizovat střednědobé obchody (nákup/prodej). Pro tak rychlý nárůst ceny zlata nemá TA vysvětlení jiné než hysterie. Tzn. měla by v rámci několika měsíců korigovat na ceny dle zeleného trendu. Pokud však začne posilovat dollar je hodně pravděpodobné že se zlomí i zelený trend.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: To Lynx   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 2:22 am

Ahoj Lynxi !

Předem Tě srdečně zdravím ... Tak jak vidíš na příští týden vývoj zlata ? Survey na Bloombergu dopadl vcelku optimisticky : " Seventeen of 25 traders, investors and analysts surveyed by Bloomberg from Mumbai to New York on Nov. 22 and Nov. 23 advised buying gold, which rose 4.8 percent last week to $824.70 an ounce in New York. Six said to sell, and two were neutral " ... Pokud by se měli pro tento týden s předpovědí do zlata opravu trefit, viděl bych jako perspektivnější investici stříbro - současná cena je proti zlatu relativně podhodnocená, navíc měď, která má na pohyb Ag také vliv, by se mohla odrazit ode dna ... Měj se krásně a pozdravuj Thajky lol

Pablo
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:59 am

Ahoj Pablo :-)

Taky srdecne zdravim. Takhle se vyviji zlato oproti USD. USD je silne preprodany a muze dojit ke korekci. FED je velko neznamou. Hmmm. Nevim, nevim. Pokud by zlato zkorigovalo pod 800 USD ale udrzelo se nad 773 USD, a pak se vydalo opet vzhuru, tak bych to povazoval jako potvrzeny bull trend a vstoupil bych do pozice. Pokud by prorazilo 773, tak dalsi fib suport je nekde kolem 750 USD. Ale na to je lepsi Radek :-)

Zlato - Stránka 3 I1406206_8888d

Stribro je uprostred Bollinger Bandu, takze se muze vydat obema smery.

Vic Ti nepovim, protoze nevim :-))

Preji prijemny zacatek tydne!

:-)
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 29, 2007 1:22 am

Ahoj Radku a Pablo :-)

Mate nejaky nazor na zlato? Ja ted momentalne tapu: konec mesice a rollover konraktu - negativni, pokles ropy (ktery jeste asi bude pokracovat) - negativni, USD silnejsi - negativni (ale nechapu proc silnejsi, kdyz data byla slaba), mensi bullish sentiment - pozitivni (mene vyberu na ceste), FED zrejme zase hodal utopit USA v kreditu - pozitivni, neschopnost zlata najit smer a vysoka volatilita - negativni ... nemohu najit jediny konzistentni a presvedceny report na netu - negativni ...

Zlato - Stránka 3 Ill-violated-dead-smiley-5387
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 29, 2007 10:37 am

Ahoj dle 60Min TA

Jsme na zlatu někde uprostřed rozhodování. Takže nevím kde se v nejbližších hodinách vydá.

Ale dolar má našlápnuto posilovat tzn. podle toho by se mělo zlato chovat tzn. spíše dolů. Jinak platí to co jsem psal u denního a týdenního TA před nedávnem.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 29, 2007 6:55 pm

Goldman Sachs ocekava pokles zlata o 15-20% - hmmm. To mi dava teritorium mezi 640 - 680 USD jako pripadne dno. GS mel snad nejvetsi GOLD long pozice ze vsech investicnich subjektu. Mozna bude lepsi si jejich doporuceni vzit k srdci.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor
Piti


Poeet p?íspivku : 373
Age : 48
Localisation : Holýšov
Registration date : 06. 11. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Nov 29, 2007 11:31 pm

640 USD se mi zdá dost nízká hodnota, to by jsme se defacto vrátili na výchozí úroveň toho zběsilého up trendu. Já to odhaduji na pokles na 720 USD, což je návrat o 61,8%.
Návrat nahoru Goto down
http://proinvestory.cz
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeFri Nov 30, 2007 12:10 am

Piti napsal:
640 USD se mi zdá dost nízká hodnota, to by jsme se defacto vrátili na výchozí úroveň toho zběsilého up trendu. Já to odhaduji na pokles na 720 USD, což je návrat o 61,8%.

720 USD bych bral :-) (vsemi peti)
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeFri Nov 30, 2007 12:15 am

Pokud bych se měl zúčastnit hlasování, kam klesne hodnota zlata, bylo by to 725.
Přeji všem krásný zbytek večera.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeFri Nov 30, 2007 7:01 am

Co tam kouri u Goldmanu? Zlato bude oslabovat, protoze FED bude snizovat sazby? To nedava smysl!!! GS se neda verit. Mam pocit, ze to proste chteji posoupnout dolu ze zistnych duvodu. Ten jejich argument je naprosta pitomost!!!

The team anticipates that the greenback, which had a tough time in 2007 against global currencies including the Canadian dollar and the euro, will find its footing next year as the U.S. Federal Reserve Board cuts interest rates and thereby lowers the risk of a recession, and the U.S. trade balance improves further.

The team also makes its argument for shorting bullion on the basis of technical analysis. That, the team says, suggests that gold is topping out and that longer-term momentum indicators are turning lower. “We see scope for acceleration through $770 to re-test the $600-650 levels prevailing ahead of the summer,” the team said.

...............................

Overall, there seems to be a general obliviousness to the fact that, if the Fed makes investors happy by cutting interest rates—Goldman Sachs said yesterday it expects the Fed to slash the benchmark to 3 percent by the middle of next year to head off a recession—that’s a longer-term bullish development for gold, because of the inevitable inflationary spike the move will cause.

Leonard Kaplan, president of Prospector Asset Management in Evanston, Illinois, says that, “If the Fed drops rates to 3 percent, the dollar is going to totally collapse, and gold will be at $1,200 to $1,500.”
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor
Piti


Poeet p?íspivku : 373
Age : 48
Localisation : Holýšov
Registration date : 06. 11. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 01, 2007 5:49 pm

Cena Gold i v pátek pokračovala v poklesu při denním low 778,4 USD. Po poklesu z 836,85 USD neočekávám, že by cena Gold pouze klesala, ale je možné, že nastane korekce směrem up.

Zlato - Stránka 3 Analza_gold_30112007_141
Návrat nahoru Goto down
http://proinvestory.cz
Piti
Investor
Investor
Piti


Poeet p?íspivku : 373
Age : 48
Localisation : Holýšov
Registration date : 06. 11. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 7:34 pm

Ceně Gold se nějak dolů nechce. Za poslední 4 dny se ale vytvořila silná rezistence na hodnotě cca 806 USD, což je zároveň hodnota FIBO 50% posledního poklesu z cca 836 USD na cca 776 USD. V příštím týdnu očekávám pokračování poklesu, což podporuje i skutečnost, že byla proražena růstová trendline na EURUSD. Vše asi rozhodne úterní zasedání FEDu, i když technicky to vidím v krátkodobém horizontu, že Gold down, EURUSD down a indexy down. Pokud ale FEd provede něco neočekávaného může být vše úplně jinak.

Zlato - Stránka 3 Analza_gold_07122007_707
Návrat nahoru Goto down
http://proinvestory.cz
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 6:48 pm

Zdravim vsechny golden boys :-)

Jak se vam jevi soucasna cena a situace? USD silne posilil a prece se zlato porad drzi kolem 800 - to se mi nejevi jako prilis bearish signal. Spise mi to pripada, ze si zlato buduje v koridoru 785-815 svou "base" a po Novem roce se odhodla k break outu smerem vzhuru. Co vy na to?

:-)
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 7:08 pm

Ahoj ani ne.

denní TA
Moment klesá, cenová oscilace taky, Trendová linie UP byla protnuta. Nová trend line směřující down je na cenách něco nad 820USD.

něco je pak zde:

http://www.clivemaund.com/article.php?art_id=68
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor
Piti


Poeet p?íspivku : 373
Age : 48
Localisation : Holýšov
Registration date : 06. 11. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 19, 2007 10:24 am

Cena Gold jde nadále bokem i přes posílení USD. Očekával jsem, že posílení USD bude impulsem (akcelerátorem) poklesu. Naopak může nastat situace, kdy očekávaný pokles nenastane, cena Gold půjde bokem tak dlouho až ztratí momentum (jak já říkám "trh se vycuká" ) a teprve potom nastane pohyb Up. Tento scénář nastal i v minulosti na jiných podkladových aktivech které šli silně up, v současné době se dá pozorovat na ruském akciovém indexu RDX, který jde již rok bokem.
Návrat nahoru Goto down
http://proinvestory.cz
Dedovak
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 12. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 8:57 pm

Piti napsal:
Ceně Gold se nějak dolů nechce. Za poslední 4 dny se ale vytvořila silná rezistence na hodnotě cca 806 USD, což je zároveň hodnota FIBO 50% posledního poklesu z cca 836 USD na cca 776 USD. V příštím týdnu očekávám pokračování poklesu, což podporuje i skutečnost, že byla proražena růstová trendline na EURUSD. Vše asi rozhodne úterní zasedání FEDu, i když technicky to vidím v krátkodobém horizontu, že Gold down, EURUSD down a indexy down. Pokud ale FEd provede něco neočekávaného může být vše úplně jinak.

Zlato - Stránka 3 Analza_gold_07122007_707
Zdravím kamarádi, mám dotaz, uprodal jsem cca.polovinu zlata od 16.20, teď mám dilema / CK5719 / Pablův mazlíček, kterého mi doporučil, prodat i zbytek ??? tuším je 17.70 a počkat na pokles ?? Jak to vidíte profesionálové ? Jinak zisk 55%, - průměr.. Možná vzhledem k tomu, jak jsou rozkolísané akciové trhy, ropa zase nahoře, bylo by líp ponechat. Ale teď je aktuální otázka jestli pokoří podklad 900 nebo ne? Jsme u 887. Bude se o metu 900 bojovat delší dobu? Jak jste na tom vy kluci Pablo, Velkamedvedice a kdo máte tento papír nebo podbných parametrů myslím CK8000? , držíte nebo jste už pustili a čekáte na lepší cenu? Jinak Pablo, tohle vědět, že od prvního nákupu udělá 120%, tak jsem všechno prodal i babičku a nakoupil za všechno. Dík za bezva tip. Lovu zdar kamarádi.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 10:26 pm

Ahoj Nimrode!!

Na Tvou otázku odpovídám,Pablo prodal včera,já předevčírem.Dnes jsem prodal i stříbro.To však o budoucím vývoji nic nenapovídá..oo))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 10:47 pm

Dedovak napsal:
Zdravím kamarádi, mám dotaz, uprodal jsem cca.polovinu zlata od 16.20, teď mám dilema / CK5719 / Pablův mazlíček, kterého mi doporučil, prodat i zbytek ??? tuším je 17.70 a počkat na pokles ?? Jak to vidíte profesionálové ? Jinak zisk 55%, - průměr.. Možná vzhledem k tomu, jak jsou rozkolísané akciové trhy, ropa zase nahoře, bylo by líp ponechat. Ale teď je aktuální otázka jestli pokoří podklad 900 nebo ne? Jsme u 887. Bude se o metu 900 bojovat delší dobu? Jak jste na tom vy kluci Pablo, Velkamedvedice a kdo máte tento papír nebo podbných parametrů myslím CK8000? , držíte nebo jste už pustili a čekáte na lepší cenu? Jinak Pablo, tohle vědět, že od prvního nákupu udělá 120%, tak jsem všechno prodal i babičku a nakoupil za všechno. Dík za bezva tip. Lovu zdar kamarádi.

Ahoj Nimrode !

Pokud se nebudeš zlobit, budu Tě oslovovat Tvým původním nickem ... Předem Ti gratuluji k velmi pěknému zisku na zlatu ! Já jsem svůj CK8000 prodal včera se ziskem lehce přes 40 % a VM svůj tuším CB4CXV o den dříve se ziskem myslím asi 36 % ... pokud jsem nepřesný, pak mě VM jistě opraví (:o)) ... Jak se dnes ukázalo, prodej to byl poněkud předčasný, ale člověk by musel být opravdu jasnovidec, aby trefil dokonalý timing ... Koncem roku mi utekly velké zisky na stříbře právě kvůli otálení s prodejem, takže jsem se nyní "poučil" a dodržel svůj profit target (:o)) ... Když jsem toto téma před časem probíral přes mail s Lynxem, doporučil mi postupné odprodávání - je to asi nejlepší strategie, aby nebyl člověk úplně "zklamán" z dalšího vývoje trhu ať už je jakýkoli - podmínkou je však určitý objem investice, aby poplatky za obchody nespotřebovaly významné % zisku ... Zlato se nyní nachází v neprobádaném teritoriu a jeho další pohyb lze jen těžko předvídat ... myslím, že silná rally z posledních dní si říká o korekci, ale klidně může úspěšně testovat 900 - peníze z padajících akciových trhů se očividně přelévají do komodit a hrozba inflace je vysoká ... naproti tomu zlato loni často rostlo či padalo s akciovými indexy jako projev averze k riziku, s očekávaným ochlazením ekonomiky může klesnout ropa nebo se mohou na zlatě vybírat zisky ... skutečně těžko říct, kam se Au vrtne ... S VM jsme se v žertu shodli, že nyní když jsme oba mimo pozici, přijde teprve teď ta správná rally (:o)) ... možná zkus na nějaké metě odprodat opět 50 % zbytku svého CK5719 a zbytek si ponech pro případ dalšího růstu ... Mimochodem, loni jsem nakupoval CK5719 na cenách pod 3 eura a s nadšením jsem prodával za 4 ... vědět tak tenkrát další vývoj a podržet to do dneška (:o)) ... Lovu zdar !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Dedovak
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 12. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 11:17 pm

Pablo napsal:
Dedovak napsal:
Zdravím kamarádi, mám dotaz, uprodal jsem cca.polovinu zlata od 16.20, teď mám dilema / CK5719 / Pablův mazlíček, kterého mi doporučil, prodat i zbytek ??? tuším je 17.70 a počkat na pokles ?? Jak to vidíte profesionálové ? Jinak zisk 55%, - průměr.. Možná vzhledem k tomu, jak jsou rozkolísané akciové trhy, ropa zase nahoře, bylo by líp ponechat. Ale teď je aktuální otázka jestli pokoří podklad 900 nebo ne? Jsme u 887. Bude se o metu 900 bojovat delší dobu? Jak jste na tom vy kluci Pablo, Velkamedvedice a kdo máte tento papír nebo podbných parametrů myslím CK8000? , držíte nebo jste už pustili a čekáte na lepší cenu? Jinak Pablo, tohle vědět, že od prvního nákupu udělá 120%, tak jsem všechno prodal i babičku a nakoupil za všechno. Dík za bezva tip. Lovu zdar kamarádi.

Ahoj Nimrode !

Pokud se nebudeš zlobit, budu Tě oslovovat Tvým původním nickem ... Předem Ti gratuluji k velmi pěknému zisku na zlatu ! Já jsem svůj CK8000 prodal včera se ziskem lehce přes 40 % a VM svůj tuším CB4CXV o den dříve se ziskem myslím asi 36 % ... pokud jsem nepřesný, pak mě VM jistě opraví (:o)) ... Jak se dnes ukázalo, prodej to byl poněkud předčasný, ale člověk by musel být opravdu jasnovidec, aby trefil dokonalý timing ... Koncem roku mi utekly velké zisky na stříbře právě kvůli otálení s prodejem, takže jsem se nyní "poučil" a dodržel svůj profit target (:o)) ... Když jsem toto téma před časem probíral přes mail s Lynxem, doporučil mi postupné odprodávání - je to asi nejlepší strategie, aby nebyl člověk úplně "zklamán" z dalšího vývoje trhu ať už je jakýkoli - podmínkou je však určitý objem investice, aby poplatky za obchody nespotřebovaly významné % zisku ... Zlato se nyní nachází v neprobádaném teritoriu a jeho další pohyb lze jen těžko předvídat ... myslím, že silná rally z posledních dní si říká o korekci, ale klidně může úspěšně testovat 900 - peníze z padajících akciových trhů se očividně přelévají do komodit a hrozba inflace je vysoká ... naproti tomu zlato loni často rostlo či padalo s akciovými indexy jako projev averze k riziku, s očekávaným ochlazením ekonomiky může klesnout ropa nebo se mohou na zlatě vybírat zisky ... skutečně těžko říct, kam se Au vrtne ... S VM jsme se v žertu shodli, že nyní když jsme oba mimo pozici, přijde teprve teď ta správná rally (:o)) ... možná zkus na nějaké metě odprodat opět 50 % zbytku svého CK5719 a zbytek si ponech pro případ dalšího růstu ... Mimochodem, loni jsem nakupoval CK5719 na cenách pod 3 eura a s nadšením jsem prodával za 4 ... vědět tak tenkrát další vývoj a podržet to do dneška (:o)) ... Lovu zdar !

Pablo
Pablo, samozřejmě že jsem radši když mě budeš oslovovat Nimrod, já tu už tak byl přihlášený ale nějak jsem to zmrvil s opětovným přihlášením tak jsem si dal náhradní. Jak jsi psal, tak jsem taky udělal, potřeboval jsem lowe na jinou akci. Takže uvidíme co dál, ale moc rád bych si ještě na lepších cenách přikoupil znovu. Ještě jednou díky za fajn tip a snad si i osobně někdy spolu s velkoumedvedicí připijeme. Nevíš co je s Namorkem ? Lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Jan 10, 2008 1:26 am

Ahoj chlapi Pablo a Nimrode!

Rozhodně si připijem,ostatně,lovče,počítám s tím gulášem slíbeným na Patrii..oo))
Návrat nahoru Goto down
Nimrod
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 67
Registration date : 14. 06. 07

Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitimeThu Jan 10, 2008 2:44 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj chlapi Pablo a Nimrode!

Rozhodně si připijem,ostatně,lovče,počítám s tím gulášem slíbeným na Patrii..oo))
No nejenom s gulášem, slíbil jsem letos na podzim, že přijedeš s flintou na jelena. Snad se tady zase objeví. když tak ti nějakou flintu půjčím a opravdu tě na něho nechám zmáčknout i když nemáš lístek. Půjdeme spolu. Lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Zlato - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zlato   Zlato - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Zlato
Návrat nahoru 
Strana 3 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ZLATO jeste zamiri vyse

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Komodity-
Přejdi na: