Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 S&P 500

Goto down 
+8
janula
Joseff
pepab
jopo66
Myk
lynxsharpeye
Piti
Radek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 13, 2007 1:09 am

Ahoj Lynxi! Ahoj všem.
Ahoj všem.Mou reakci na Japonsko jsem zařadil tématicky mezi certifikáty.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 15, 2007 5:41 am

Vsechny vas srdecne zdravim :-) .. uz z Ostravy.

Dnes se teprve seznamuji s tim, co se mezitim udalo (nemel jsem 3 dny pristup k Internetu). Ale z toho mala, co jsem zatim stihnul precist, je mi jasne, ze dochazi k memu nejoblibenejsimu scenari - stagflaci. :-( Ta inflacni cisla z USA jsou varovna. Z tohoto pohledu by meli vsichni Bernankeho kritici (kteri soudili, ze sazby snizoval nedostatecne agresivne) zmlknout, protoze (asi jsem ho predcasne chvalil) pokud o techto cislech vedel uz v utery (jakozto ze ano), tak se opet projevil jako monetarne nezodpovedny. Do dnesniho dne jsem celil argumentum mych nazorovych oponentu, ze snizovani sazeb nebude mit vyraznejsi vliv na inflaci - to je ted doufam minulosti, kdyz ma inflacni varovani se ukazala jako opodstatnena. Hmm, satisfakci ale necitim zadnou. Spise naopak. V takovemto prostredi se nebude investovat prilis dobre nikomu z nas. Vetsina dnesnich aktivnich investoru (z retailu) ma zkusenosti pouze z bull marketem, kdy vse neustale pouze stoupalo (s obcasnymi korekcemi), ale ted muze dojit k uplne jinemu chovani trhu a poklesy mohou mit trvalejsi charakter. Jeste si to musim vse poradne prostudovat, ale nevypada to prilis optimisticky. Pres vikend hodlam napsat novy komentar na mem blogu, kde se k tem novym skutecnostem a moznym dopadu vyjadrim blize. Taky hodlam notne rozsirit obsah informaci, ktere budu denne publikovat, z nichz mnohe budou pro vas jiste uzitecne nebo alespon zajimave.

Pokud mne nekdo emailem pozadal o zasilani updatu a zadne nedostal, tak se prosim ozvete a ja to budu rektifikovat. Zatim vim o jedne takove instanci.

Ahoj, zitra hned pobezim do Tesca!!! :-)))
Návrat nahoru Goto down
Austrian
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 105
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 20. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Expectation   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 2:52 am

Ahoj Lynxi, vítej zpět!

včera jsem četl komentář na Bloomberg Consumer Prices in U.S. Climb Most in Two Years, Raising Inflation Concern (nyní mi nějak nefunguje link, místo kterého mi pouští reklamu) a docela mě překvapilo, že po zveřejnění inflačních čísel lidé očekávají, že FED zvýší sazby. Ne ten samotný fakt, ale to, že pár dní po snížení sazeb s komentáři očekávaného vyššího snížení někdo náhle očekává úplně opačnou situaci. Přijde mi divné, že očekávání nebyla inflačně laděná již dříve. Nemohl bys mi prosím vysvětlit blíže, jak jednotlivé instituce jako Bloomberg a Forex zjišťují, resp. podle čeho zveřejňují svoje předpovědi? Předpokládám, že nějaký průzkum mezi oblíbenými analytiky, ale to již mohli očekávat dříve. Nebo je to jejich interní model? Díky.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 7:40 am

Centralni banky se nalezaji v zone 'panick mode' - ctete na http://lynxsharpeye.blogspot.com/

Austriane, ja dnes jeste budu publikovat dalsi komentar, kde se vyjadrím k CPI, PPI a dalsím vecem. Ted jsem stale uplne "prevalcovany zmenou casoveho pasma", takze se mi porad chce spat.

:-)
Návrat nahoru Goto down
Austrian
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 105
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 20. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 1:02 pm

lynxsharpeye napsal:
Centralni banky se nalezaji v zone 'panick mode' - ctete na http://lynxsharpeye.blogspot.com/

Austriane, ja dnes jeste budu publikovat dalsi komentar, kde se vyjadrím k CPI, PPI a dalsím vecem. Ted jsem stale uplne "prevalcovany zmenou casoveho pasma", takze se mi porad chce spat.

:-)

Ahoj Lynxi a ostatní :-)

Včera jsem četl Roubiniho komentář z 15. 12., kde se přiklání k dalšímu snižování sazeb, jelikož ekonomika jde do recese. Inflace se neobává, jelikož pokles globální poptávky bude působit deflačně. Argument je poměrně jasný a už jsem o něm slyšel polemizovat asi před 14 dny. To mi nepřišel tak přesvědčivý a hodný většího zamyšlení. Asi nastává čas opět obnovit sekci Ekonomika po Rate Cut. Těším se na Tvůj komentář.

PS. a asi to nebude jen jet lag. Tu je zima a s ním spojený zimní spánet :-)
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 2:28 pm

Austrian napsal:
lynxsharpeye napsal:
Centralni banky se nalezaji v zone 'panick mode' - ctete na http://lynxsharpeye.blogspot.com/

Austriane, ja dnes jeste budu publikovat dalsi komentar, kde se vyjadrím k CPI, PPI a dalsím vecem. Ted jsem stale uplne "prevalcovany zmenou casoveho pasma", takze se mi porad chce spat.

:-)

Ahoj Lynxi a ostatní :-)

Včera jsem četl Roubiniho komentář z 15. 12., kde se přiklání k dalšímu snižování sazeb, jelikož ekonomika jde do recese. Inflace se neobává, jelikož pokles globální poptávky bude působit deflačně. Argument je poměrně jasný a už jsem o něm slyšel polemizovat asi před 14 dny. To mi nepřišel tak přesvědčivý a hodný většího zamyšlení. Asi nastává čas opět obnovit sekci Ekonomika po Rate Cut. Těším se na Tvůj komentář.

PS. a asi to nebude jen jet lag. Tu je zima a s ním spojený zimní spánet :-)

Ahoj Austriane,

priznam se, ze ackoliv jsem kdysi v Roubinim nasel spriznenou dusi s ohledem na vyhled subprime krize, tak v posledni dobe jeho blog navstevuji spise kvuli reakcim ctenaru. Roubini tam nastinuje 4 duvody, proc inflace klesne. Ke vsem se vyjadrim v mem dalsim komentari, az se vratim z navstevy O2, kam se vydavam v bojovne nalade. :-)
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 9:20 pm

ahoj

WASHINGTON (MarketWatch) -- U.S. home builders remained extremely pessimistic in December, but at least their mood didn't get any worse, according to a monthly survey of builders' attitudes released Monday.

No myslím že do vánoc UP moc nepojedeme.

http://www.marketwatch.com/news/story/economic-report-home-builders-index/story.aspx?guid=%7B88B95B43%2D5E91%2D41D3%2DB1EA%2DDCE7E42CE1DC%7D&dist=hplatest
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 9:40 pm

Radek napsal:
but at least their mood didn't get any worse, according to a monthly survey of builders' attitudes released Monday.

Hihi, taky si myslim. Kam by chteli, at to spadne pri 19 bodech? To je 80% trhu totalne negativniho.

:-)
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 7:03 am

Inflace opět reálnou hrozbou
Implikace
Jak se "pečou" inflační čísla
Headlines
New upgrades/downgrades
Market commentary

ctete na http://lynxsharpeye.blogspot.com/

Omlouvam se vsem prijemcum mych emailu za "rozhazeny" layout, technicka kvalita bloggeru je udesna a formatovani zacina byt nocni murou. Zrejme budu muset premistit muj blog nekam jinam, protoze tahle aplikace si dela co chce. V tomto ohledu bych privital vase doporuceni pro technicky "schopne" poskytovatele blogu. Dale bych ocenil nejaka doporuceni ohledne freeware nebo financne rozumneho softwaru, ktery dokaze generovat grafy a tabulky v jpeg nebo jinem image formatu, ktery bych mohl uploadovat na svuj blog. Eventualne si chci nechat vytvorit svou vlastni webovku, ale to zrejme nebude realizovano v nejakem blizkem horizontu.

Jak si muzete vsimnout, tak jsem do mych komentaru pridat nejake nove prvky, ktere budou permamentni. Stale jeste experimentuji jak s formatem, tak obsahem mych updatu. Mym cilem je vytvorit takovy komentar, ktery, kdyz ho rano najdete ve vasem emailu, vam priblizi vse podstatne, co se v prechozim dnu udalo ohledne US ekonomiky, akciovych trhu, komodit apod a sem tam pridat nejake to "moudro". Planuji se take vice zamerit na EU, ale zcela urcite se nebudu vyjadrovat k CR, coz mne nebavi.

Byl bych rad, kdyby jste se neostychali mi oznamit vase nazory, pripominky a sugesce ohledne mych komentaru - ve vztahu k formatu a obsahu.

Hmm, nevim uplne presne, kam tim vsim mirim, ale zatim mne to ohromne bavi.

:-)
Návrat nahoru Goto down
Austrian
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 105
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 20. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 1:06 pm

Ahoj Lynxi,

Inflace opět reálnou hrozbou - nejlepší komentář, který jsem na Tvém blogu četl. Dík

Připomínky k blogu - v sekci Headlines ta černá barva textu moc nekontrastuje na modré podkladu a špatně se to čte. To stejné platí pro červenou barvu u Upgrades/Downgrades.
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 91
Registration date : 20. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 1:36 pm

Za format sa neospravedlnuj, to je v pohode:-) co sa tyka farby, s tym suhlasim s Austrianom, ten tmavy podklad si ziada inu farbu pismen....vcelku by ma zaujimalo vzhladom k tomu, ze aj Mauldin tvrdil, ze inflaciu vyriesi prasknutie bubliny (ktore sa zatial v akciach este neodrazilo) a recesia a preto by sa mali znizovat urokove sadzby (nechapem naco, ked penazi je na trhu viac nez dost, nie je len dovera), nevies nahodou ako to bolo v tych preslavenych 70 rokoch??Vtedy bola stagflacia v USA a vysoke urokove sadzby....okrem vysokej energetickej zavislosti USA v tom case a vysokych cenach ropy (uz zhruba asi na sucasnej urovni)...bol to jediny faktor?? a cim sa to vlastne vyliecilo?? Viem ze Reagan tam urobil reformy co sa tyka pracovneho trhu a uspor apod., ale inak neviem, co vlastne sposobilo, ze tie urokove sadzby tak klesli??
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 5:48 pm

janula napsal:
Za format sa neospravedlnuj, to je v pohode:-) co sa tyka farby, s tym suhlasim s Austrianom, ten tmavy podklad si ziada inu farbu pismen....vcelku by ma zaujimalo vzhladom k tomu, ze aj Mauldin tvrdil, ze inflaciu vyriesi prasknutie bubliny (ktore sa zatial v akciach este neodrazilo) a recesia a preto by sa mali znizovat urokove sadzby (nechapem naco, ked penazi je na trhu viac nez dost, nie je len dovera), nevies nahodou ako to bolo v tych preslavenych 70 rokoch??Vtedy bola stagflacia v USA a vysoke urokove sadzby....okrem vysokej energetickej zavislosti USA v tom case a vysokych cenach ropy (uz zhruba asi na sucasnej urovni)...bol to jediny faktor?? a cim sa to vlastne vyliecilo?? Viem ze Reagan tam urobil reformy co sa tyka pracovneho trhu a uspor apod., ale inak neviem, co vlastne sposobilo, ze tie urokove sadzby tak klesli??

No, to obdobi zacalo spise abdikaci Nixona. Ten se snazil vsemozne tlacit ceny dolu, ale jeho opatreni byla docela nepruzna a zapricinila spoustu cenovych dislokaci. Vylecilo se to casem, americkou diplomacii na Blizkem Vychode ale ne uplne. Pak se to lecilo novym zpusobem pocitani inflace. :-)
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 288
Localisation : Piešťany
Registration date : 24. 08. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 19, 2007 1:38 am

Vsimli ste si dnes jednu zvlastnost? O 16.00 vysla agenturna sprava, ze Turci vpadli do Iraku nahanat Kurdov. Trhy sli hned dolu asi hodinu (USA dlhsie) ale potom snad sam Bush sprdnul Turkov (podla agenturnych sprav sa stiahli domov) a trhy sa zase dostali do plusu. Co si myslite o vplyve tohto faktu v suvislosti, ze v USA boli aj nejake pozitivne ekonomicke messages...?
Návrat nahoru Goto down
http://www.jopo.sk
Myk
Investor
Investor
Myk


Poeet p?íspivku : 352
Localisation : Bodenbach
Registration date : 26. 08. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 20, 2007 8:01 am

lynxsharpeye napsal:
Zasvěceným je zřejmé o co jde. Tihle sell side analytici pokrývají 7-12 firem, se kterými se sblíží natolik, že jejich soudnost a nestrannost brzy bere za své a navíc si nechtějí své speciální miláčky pohněvat nelichotivými komentáři, jelikož by si tím omezily přístup k informacím.

A nebo do svých miláčků investovali vlastní peníze (resp. peníze investiční firmy, pro kterou pracují) a nestihli pozice uzavřít. Doporučil by někdo jako opinion maker SELL, když má velkou pozici a chce jí prodat?
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 20, 2007 3:41 pm

Myk napsal:
lynxsharpeye napsal:
Zasvěceným je zřejmé o co jde. Tihle sell side analytici pokrývají 7-12 firem, se kterými se sblíží natolik, že jejich soudnost a nestrannost brzy bere za své a navíc si nechtějí své speciální miláčky pohněvat nelichotivými komentáři, jelikož by si tím omezily přístup k informacím.

A nebo do svých miláčků investovali vlastní peníze (resp. peníze investiční firmy, pro kterou pracují) a nestihli pozice uzavřít. Doporučil by někdo jako opinion maker SELL, když má velkou pozici a chce jí prodat?

Nope, napr. Goldman Sachs je timhle znamy. Jejich analytik konzistentne upozornoval v 2005/2006 na nebezpeci subprime krize, presto GS cile doporucoval tyto CDOs a na zacatku 2007 potichu zacali vse shortovat. Nemusime chodit tak daleko, nase Patrie ma taky sve oblibence, ktere protezuje. V praxi se jedna predevsim o firmy, ktere byly brokerem uvedene na trh. Ale prilis velke spojeni mezi analytikem a firmou je celkem bezny nesvar a je to lidsky i docela pochopitelne.

:-)
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 20, 2007 4:33 pm

Initial claims - 346,000. To neni dobre Sad
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor
Piti


Poeet p?íspivku : 373
Age : 48
Localisation : Holýšov
Registration date : 06. 11. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 20, 2007 4:48 pm

a DAX vyrazil Up. Tak tomu nerozumím.
Návrat nahoru Goto down
http://proinvestory.cz
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 20, 2007 4:58 pm

Piti napsal:
a DAX vyrazil Up. Tak tomu nerozumím.

DAX pouze kopiruje USA. Dnesni Wall Street chce ocividne ignorovat vse negativni a pokusit se zachranit Santa Clause. Uz pri oznameni te katastrofy od Bear Sterns to melo zahucet dolu. Fedex taky nepotesil. Nasdaq tahne Oracle, ale ten zbytek spise prani hezkych vanoc. Hmm, uvidime v deset vecer.

PS: Co se deje na O2, Joseffe? Ze by trhy postrasila ta mensi nabidnuta cena za nemovitosti?

:-)
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeFri Dec 21, 2007 9:08 am

Castecne k tomu "ignorovani spatnych zprav" - ja bych rekl, ze je trh neignoruje, jen se vsude psalo, jak ty vysledky budou strasne spatne, takze na ne uz byli vsichni pripraveni. Tomu by nasvedcovalo i vysoke premium PUT opci na zacatku tohoto tydne.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 22, 2007 12:07 am

lemming napsal:
Castecne k tomu "ignorovani spatnych zprav" - ja bych rekl, ze je trh neignoruje, jen se vsude psalo, jak ty vysledky budou strasne spatne, takze na ne uz byli vsichni pripraveni. Tomu by nasvedcovalo i vysoke premium PUT opci na zacatku tohoto tydne.

No mozna pripraveni byli, ale na valuacich se to neprojevilo. Z dnesniho obchodovani si muzes vybrat dve informace a) spotrebitele hodne utraceli (je to trend? neni, jsou vanoce a retailove spolecnnosti v prvnim tydnu pripravily pro zakazniky nejvetsi slevove akce v historii b) inflation gauge - ktery se vztahoval k spending notne poskocil na hodnoty, ktere budou FED svazovat pri rozhodovani o sazbach. To je Santa Claus rally time, takze se filtruje. Navic, jak prave ctu, tak se ten super SIV fund nekona, cela ta slava se musela odvolat, protoze banky byly neochotny do toho dat penize a nemely dostatek solidnich CDOs, ktere by tam mohly vlozit. Huhhh! Takze ted je nemohou "schovat" a bude je muset dat na balance sheet a zrejme odepsat. Zrejme bude nutno zvysit odhady tech odpisu.

:-)
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 288
Localisation : Piešťany
Registration date : 24. 08. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 22, 2007 12:56 am

To Lynx:
Zaujimal by ma tvoj nazor na rast Erste dnes po zaviracke v Prahe. Suvisi to s neskutocnym rastom Morgana a miernym Citi?
P.S. Najma nerozumiem ten nastup namorganovi (skoro 6 percent)
Návrat nahoru Goto down
http://www.jopo.sk
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 22, 2007 1:50 am

jopo66 napsal:
To Lynx:
Zaujimal by ma tvoj nazor na rast Erste dnes po zaviracke v Prahe. Suvisi to s neskutocnym rastom Morgana a miernym Citi?
P.S. Najma nerozumiem ten nastup namorganovi (skoro 6 percent)

No to taky nevim. Dneska dostaval financovani Merrill Lynch, zrejme se jim zda MS podcenenejsi. Ale finance bych hral pouze velmi kratkodobe. Oni sami poradne nevi, co maji na svych balance sheet. Navic se ty CDOs neustale meni ohledne ratingu, takze to co se dnes jevi jako AAA muze za mesic byt nekde uplne jinde. Taky mam pocit, ze hlavni davka odpisu teprve prijde, kazda z tech banek mela tisic duvodu to hlavni nestesti oznamit az po novem roce. Vubec bych jim neduveroval. Navic, jak to vypada, tak Amici silne pretahli kreditni karty - do maxima. Zacinam miy pocit, ze bylo-li H2 pololetim subprime krize, tak Q2/Q3 bude obdobim CC defaultu. Vice v mem komentari. Ale kratkodobe be Erste mela mit podporu v US trzich. Ja to beru tak, ze je Santa Claus rally, a tak se cekalo na jakoukoliv vetsi dobrou zpravu, ignoroval se ten zbytek, a ted se nejakou dobu pojede, nez se zacnou dostavovat dalsi zpravy. Ty vysledky ovlivnene subprimem teprve prijdou a nalady se budou menit jak na stridacce. Jako celkem jisty call vidim long na DJ, moc toho pres pristi tyden oznamovano nebude, krome initial claims ve ctvrtek, ktere by mohly pokazit party, ale pokuid ne, tak indexy be mely rust nadale. 2. ledna budou zverejneny FOMC minutes a ISM, pokud ton FEDu bude ostrazity, tak by to mohlo naladu obratit.

:-)
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 8:45 am

Ahoj Lynxi udělej si account na nějakém share serveru napřiklad Rapidshare.

http://www.rapidshare.de/

Můžeš tam ty soubory uploadovat a ostatní dosyta stahovat. A ty hlavně budeš mít body za to že si to ostatní stáhli a za ně můžeš moci nakupovat další služby od Rapidu. Takhle to alespoň dělají děti Happy
Návrat nahoru Goto down
Honzajs
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 155
Localisation : Kousek za Prahou
Registration date : 07. 06. 08

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 5:38 pm

Co říkáte na tohle?

Richard Russell (Dow Theory Letters): Lowry's Buying Power Index making new lows

"'On June 3, June 4 and again today, Lowry's Buying Power Index dropped to new lows, showing that the strong, persistent demand needed to push the broad list of stocks substantially higher was simply not in evidence. Nor is it likely to emerge in the near future. There is not a single case within our 75 year history in which the Buying Power Index was still making new lows eight or ten weeks after an important market bottom.'

"The implications of the Lowry's statement is clear enough. If there is no case of Lowry's Buying Power making new lows many weeks after an important market bottom – then the fact that Lowry's Buying Power is now making new lows indicates that the stock market has NOT yet put in an important bottom. In other words, we have not yet seen a bottom so far in 2008. If this is true, then the major averages and many, if not most, stocks are fated to break to new lows.

"Whew! That's a critically important observation. Let's suppose the Lowry's stance is correct, suppose the January-March lows were only temporary stops in a bear market that is fated to head lower. I've stated that this is a critically important question – are we in a bull or bear market? If Lowry's is correct, if the bear market lives, then in due time the market will smash below its January-March lows, and in doing so we will have a forecast of worse times ahead. To put it another way, new lows will mean that the market has not yet discounted the worst that lies ahead."


Zdroj: Richard Russell, Dow Theory Letters, June 9, 2008.
Návrat nahoru Goto down
http://www.pro-investory.cz/
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 5:55 pm

Honzajs napsal:
Co říkáte na tohle?

Richard Russell (Dow Theory Letters): Lowry's Buying Power Index making new lows

"'On June 3, June 4 and again today, Lowry's Buying Power Index dropped to new lows, showing that the strong, persistent demand needed to push the broad list of stocks substantially higher was simply not in evidence. Nor is it likely to emerge in the near future. There is not a single case within our 75 year history in which the Buying Power Index was still making new lows eight or ten weeks after an important market bottom.'

"The implications of the Lowry's statement is clear enough. If there is no case of Lowry's Buying Power making new lows many weeks after an important market bottom – then the fact that Lowry's Buying Power is now making new lows indicates that the stock market has NOT yet put in an important bottom. In other words, we have not yet seen a bottom so far in 2008. If this is true, then the major averages and many, if not most, stocks are fated to break to new lows.

"Whew! That's a critically important observation. Let's suppose the Lowry's stance is correct, suppose the January-March lows were only temporary stops in a bear market that is fated to head lower. I've stated that this is a critically important question – are we in a bull or bear market? If Lowry's is correct, if the bear market lives, then in due time the market will smash below its January-March lows, and in doing so we will have a forecast of worse times ahead. To put it another way, new lows will mean that the market has not yet discounted the worst that lies ahead."


Zdroj: Richard Russell, Dow Theory Letters, June 9, 2008.

Ahoj :-)

To je zajimava otocka. Russell jeste pred par tydny vykrikoval, ze medvedi trh je za nami, a ze Dow Theory ukazuje na novy byci trh (ci lepe, kontinuaci dlouhodobeho vzestupneho trendu). Spousta "technicians" ho za tyhle predpovedi docela setrela s tim, ze Russel vidi to, co chce videt. Tak ted teda dedek otocil, hmmm. Samozrejme, ze fundamentalni faktory podporuji pretrvavajici medvedi trh. O tom snad nemusi byt diskuze. Nejsme tady CNBC nebo FED ci jina americka propaganda, abychom si neco nalhavali ci primo lhali lol lol lol

Dle meho porad plati to, co pred 2-mi mesici prohlasil Soros: Co mohu doporucit investorum v soucasnem prostredi je prezervace kapitalu.

:-)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





S&P 500 - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: S&P 500   S&P 500 - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
S&P 500
Návrat nahoru 
Strana 3 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Akcie :: Akcie USA-
Přejdi na: