Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 NCR

Goto down 
AutorZpráva
Myk
Investor
Investor
Myk


Poeet p?íspivku : 352
Localisation : Bodenbach
Registration date : 26. 08. 07

NCR Empty
PříspěvekPředmět: NCR   NCR Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 11:35 am

Dlouhodobě sleduji akcii NCR, která je součásti SP500.

NCR plánuje v září spin-off akcií, kdy dojde k oddělení divize Teradata (vývoj vlastní databáze, poskytování konzultací, cca 30% výnosů) a divize, která vyvíjí a prodává elektronická zařízení (např. bankomaty). Současně probíhají jednání o prodeji databáze Teradaty někomu z větších hráčů jako je HP nebo Oracle.

Spin-off proběhne tak, že držitelé akcie NCR ke 14.9.2007 dostanou 30.9.2007 navíc jednu akcii TDC (Teradata).
viz. http://www.marketwatch.com/News/Story/Story.aspx?guid=%7BE77C2C02%2D47DB%2D449F%2D874C%2D8B06FB21E2AF%7D&symb=NCR&sid=18258&siteid=IB&dist=IB&osymb=NCR

Zajímavou příležitostí se mi jeví nákup opcí na NCR. Jednání o prodeji se už táhnou dlouho a trh se pohybuje v rozmezí 45-55 USD, při čemž historická volatilita je nízká. OCT a JAN Opce se momentálně obchodují s 30% implikovanou volatilitou, což mi přijde vzhledem velmi málo vzhledem k tomu co se chystá:
- spin off akciií, nová akcie TDC se možná ze začátku začne obchodovat s vyšší volatilitou
- pravděpodobně dojde ke změně váhy NCR v SP500, nevím jestli TDC bude zařazena do indexu, což by mohlo zvýšit volatilitu obchodování, protože různé fondy mohou začít korigovat pozice.
- teoreticky by některý z větších hráčů (HP, Oracle, Microsoft) mohl chtít ovládnout Teradatu a mohl by si začít budovat pozici nákupem TDC. To je ale spekulace asi na delší časový horizont.

Navíc je teď vhodná doba pro otevření strangle PUT opce 45 a CALL 55, nebo PUT i CALL na 50 protože cena NCR je právě 50 USD a obě opce stojí zhruba stejně.

Nevíte někdo, jak se při spin offu akcie vypořádají držitelé opcí? Předpokládám, že se opce rozdělí na NCR a TDC, ale jak se nastaví ceny?
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor
Myk


Poeet p?íspivku : 352
Localisation : Bodenbach
Registration date : 26. 08. 07

NCR Empty
PříspěvekPředmět: Re: NCR   NCR Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 10:50 pm

Tak pokud by někoho zajímalo, jak vzpadá spin off akcie, proběhlo to takto:
V pátek NCR uzavřela na 49,80 kus.
Včera se rozdělila na dvě akcie NCR a TDC.
Open kurz TDC byl stanoven na cca 26 a NCR na cca 24 (zajímalo by mě, podle čeho to spočítali, když z 6 mld. USD obratu vytvářela divize TDC 1,6 miliardy).
Opce na původní NCR se mi včera změnily na ticker NHZ a zůstaly jim původní strike ceny. Předpokládám, že hodnota opce se teď počítá jako součet cen TDC a NCR.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor
Myk


Poeet p?íspivku : 352
Localisation : Bodenbach
Registration date : 26. 08. 07

NCR Empty
PříspěvekPředmět: Re: NCR   NCR Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 5:41 pm

Když už jsem to načal, tak to dopíšu.

Původní předpoklady, že po rozdělení akcie se zvýší volatilita se naplnily. Dnes je součet obou dcer 56,70 a původní JAN call opce se strikem 55 se vyšplhala z 2,90 přes 4 dolary.
Jediné co jsem nedomyslel je, že se opce změnily ticker a snížila se jejich likvidita. Kupci si kupují nové opce na oddělené společnosti, takže na trhu původních opcí na původní mateřskou společnost se jako kupec najde maximálně vypisovatel opce, který chce uzavřít pozici. Proto jsem z toho vystoupil v podstatě bez zisku, protože mám obavu, že při změně vývoje by se mi opci nepodařilo na nelikvidním trhu uzavřít.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





NCR Empty
PříspěvekPředmět: Re: NCR   NCR Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
NCR
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Akcie :: Akcie USA-
Přejdi na: