Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 VW

Goto down 
+6
jiran07
Pablo
jannastas
zdenek
Wolfram
inWestor
10 posters
AutorZpráva
inWestor
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 123
Localisation : Ostrava
Registration date : 25. 07. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: VW   VW Icon_minitimeTue Oct 07, 2008 6:43 pm

Volkswagen-Open-End-Short gekündigt!
Goldman Sachs kündigt mit kurzer Kündigungsfrist das Open-End-Short-Zertifikat GS0PPR. Aktuell ist es unmöglich, die zugrunde liegenden Aktien zu leihen, um das Produkt abzusichern. Da wir auf eine entsprechende Absicherung angewiesen sind, um die Produkte anbieten zu können, müssen wir von dem Recht auf kurzfristige Kündigung Gebrauch machen und werden das Produkt zum XETRA-Schlusskurs am 8. Oktober 2008 abrechnen.

Pro angličtináře: Goldmam Sachs si aktuálně není schopna zajistit akcie, aby pokryla short pozici. Myslím, že se to hned tak nevidí.
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeTue Oct 07, 2008 11:30 pm

Tak po tom masakru šortařů dneska to i trochu dává smysl Very Happy
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeFri Oct 10, 2008 8:41 pm

Zdravim vsechny,

kteri jeste nezanevreli na kapitalove trhy a ty, kteri maji odvahu podivat se na sve portfolio, zdravim zvlast.

Porad jsem se jeste nevzdal moznosti vydelat na poklesu VW. Bohuzel vsak KO certifikaty jsou jiz v tahu a put warranty se koupit nedaji. Nemate nekdo nejakou radu?
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:18 pm

zdenek napsal:

Porad jsem se jeste nevzdal moznosti vydelat na poklesu VW. Bohuzel vsak KO certifikaty jsou jiz v tahu a put warranty se koupit nedaji. Nemate nekdo nejakou radu?
Kaké jsem se do akce VW zapojil, dnes jsem koupil u emitenta TB18JK za 16,13 bohužel ještě to šlo dolů. V posledních dnech je to horor něco koupit a ještě větší prodat. Stále klikám myší, už jsem z toho chytil myšoidu (jak říkají doktoři bolestem zápěstí). Lovu zdar!
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:36 pm

jannastas napsal:
Kaké jsem se do akce VW zapojil, dnes jsem koupil u emitenta TB18JK za 16,13 bohužel ještě to šlo dolů. V posledních dnech je to horor něco koupit a ještě větší prodat. Stále klikám myší, už jsem z toho chytil myšoidu (jak říkají doktoři bolestem zápěstí). Lovu zdar!


No, jo. HSBC emitovala open end turbo short certifikaty. VW je ovsem k nezastaveni a dnes sel o 18% nahoru.
Zatim jsem nenakoupil. Cekam na zmenu trendu. Ceka nekdo z techniku se mnou?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeFri Oct 17, 2008 3:28 pm

Ahoj VM, Radku, Joseffe, Honzajsi a další ...

Zajímal by mě váš názor na VW ... zatímco všude kolem tekla krev, akcie VW přidaly za poslední 1-2 měsíce 100 % a dosáhly s přehledem na svá historická maxima ... Očekávaná recese určitě není pro výrobce automobilů tím nejlepším obdobím, Goldmani dnes razantně snížili cílovou cenu pro VW, na což akcie reagovala poklesem o cca 10 % ... Jaký máte názor na další vývoj VW z technického i fundamentálního hlediska ? Objevily se nové short certifikáty s poměrně slušnou ochranou - třeba takový TB18UK se mi líbí ... co vy na to ? Díky za váš čas a přeji všem pěkný víkend ! Pablo
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeFri Oct 17, 2008 6:21 pm

Ahoj Pablo,

za posilováním akcií VW stojí již delší Porsche. Dle následující zprávy zájem Porsche stále trvá:

Porsche SE (PAH3) plánuje zvýšit svůj podíl ve Volkswagenu AG (VOW) na 50 % z nynějších 35 % do konce roku. Volkswagen má díky těmto spekulacím o převzetí automobilkou Porsche jednu z nejlepších výkonností cen akcií za tento rok. Obě automobilky jsou údajně dobře připraveny na finanční krizi podle Boersen-Zeitung.BRBRVOW včera rostl o 10,43 % na 390,93 EUR i přes pokles indexu DAX 30 o 6,31 %. PAH3 klesá o 7,33 % na 56,96 EUR.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 7:49 pm

Ahoj Pablo

1. to co se děje s VW nemá s fundamentem firmy nic společného

http://aktien.onvista.de/kennzahlen/fundamental.html?ID_OSI=83055

Ta firma se právě dnes prodává s P/E 35 což je 5-7x více než ostatní automobilky a to zvláště v této době. Zadlužení také není zrovna příjemné.

A dle cenové politiky VW poslední doby se již nejedná o levná/lidová auta (samozřejmě děkujme také silnému euru).

Takže bych řekl že střednědobě je short jistota. Na druhé straně může se stát cokoliv. Proto bych volil malou páku klidně i pod 1:1 (nebo warrant (pozor na volatilitu)

PS: koukám se teď na warranty no ty spready jsou úžasné emitenti naprosto neví která bude bít Smile

Asi by to chtělo něco jako reverse discount certifikat ale něco takového asi není Smile
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 8:37 pm

Ahoj,

warrant jsem zkousel koupit zhruba pred 10 dny a bylo vyprodano.
Pokud jde o reverse discounty, tak jsou k dispozici Reverse-Protect-Discounty, napr. SEL2DT. Vsechny sice prorazenou barieru, ale to by nemuselo vadit. Pokud to chapu dobre, tak by mel takovy certifikat pohybovat inverzne k cene podkladu.
Návrat nahoru Goto down
david




Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 26. 01. 08

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 8:43 pm

Na waranty pozor. VW vzrostl za poslední 3 měsíce zhruba o 100% ale put waranty zůstaly prakticky na stejných cenách což napovídá že ikdyž VW spadne o 50% (200) ceny putwarantů neporostou

Někde jsem zachytil že svůj podíl zvýšuje i Dolní Sasko a snaží se zabránit ovládnutí VW Poršákem takže možná se jedná o klasický souboj dvou akcionářů o ovládnutí firmy.

Tady je relativně nejbezpečnější knokautcert na pokles co jsem našel
TB2BDC Knokaut hranice 574 ale i ta může klidně padnout přinějakém krátkodobém výkyvu.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 9:55 pm

Ahoj kluci !

Díky za vaše názory na VW ... bude zajímavé sledovat, jak si akcie v dalších dnech povede ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: VW   VW Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 10:43 pm

Ahoj Pablo, rád bych Ti nějak pomohl. Nic zásadního tam však nevidím.

VW Snaman11
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator
velkámedvědice


Poeet p?íspivku : 1130
Localisation : na samotě u lesa
Registration date : 20. 08. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 11:44 pm

Ahoj Pablo!!

Mně se zdá,že je momentálně více jistějších výdělků a v této části diversifikace mám reverz na auta stejný jako Ty.Vím,že do toho šli BBI a jeden můj známý investor,mně to však neláká.Více mně zaujali Tvé dva tipy na mobil,které jsem omylem smazal,takže jsem se k nim nemohl vyjádřit.Já teď koukám na SG0V9M,knock in není zas tak daleko,ale jeho proražení by zbývající část PF vše vynahradila...Nebo SG0V97,SG0V9N,SG0W9V.SG0WAU.Na UBS SG0U3B nebo D.Borse SG0T12.Vím,že Jary teď zvolil daleko větší knock in ,ale s poměrně velkou nadhodnotou,ačkoliv ta bariéra 70% působí neprůstřelně.

Měj se
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 4:45 am

velkámedvědice napsal:
... Více mně zaujali Tvé dva tipy na mobil,které jsem omylem smazal,takže jsem se k nim nemohl vyjádřit ...

Ahoj VM,

ty ztracené tipy byly GS034W a CB05LZ ... je to už několik dní, takže parametry už nebudou aktuální, ale stále mi to připadne dost zajímavé - nebudu se rozepisovat, protože to patří do jíné sekce a taky je už skoro ráno (:o)) ... co myslíš ??? Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor
Pablo


Poeet p?íspivku : 501
Age : 50
Localisation : město perníku
Registration date : 08. 10. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 10:19 pm

Akcie VW dnes spadly o 23 % - nejvíce za 20 let ... http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=amt.knUja.nM
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor
jannastas


Poeet p?íspivku : 296
Localisation : Zlín
Registration date : 31. 12. 07

VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitimeTue Oct 21, 2008 9:06 am

Pablo napsal:
Akcie VW dnes spadly o 23 % - nejvíce za 20 let ... http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=amt.knUja.nM
Úspěšně jsem se tohoto sestupu zůčastnil a při zisku +37% jsem vystoupil i když sestup ještě pokračoval. Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





VW Empty
PříspěvekPředmět: Re: VW   VW Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
VW
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Akcie :: Akcie EU-
Přejdi na: