Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Renault (kosočtverce vpředu i vzadu)

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Krtek Amateur




Poeet p?íspivku : 2
Localisation : Praha, Czech Republic
Registration date : 28. 03. 08

Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Empty
PříspěvekPředmět: Renault (kosočtverce vpředu i vzadu)   Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Icon_minitimeSat May 31, 2008 12:22 am

Vážení investoři a spekulanti, dobrý večer.


Rád bych zde upozornil na akcii firmy FR0000131906. Její výrobky vídáte často na českých silnicích, neboť jde v oboru v ČR o čtvrtou nejprodávanější značku, z toho třetí ze značek importovaných - jde totiž o francouzský Renault.


Předesílám, že s akciemi obchoduji teprve tři měsíce, takže můžu psát naprosté nesmysly, je to dokonce pravděpodobné. Pokud mě zde opraví zkušenější, budu jenom rád, ostatně taky proto to píšu.


Proč jsem si před třemi měsíci vybral zrovna Renault a s ním svázané papíry?


1) fundamentální parametry se mi zdají ok.

2) akcie za poslední půlrok klesly relativně více, než klesl index CAC40.
(byly pro to nějaké důvody, ale podle všeho nijak tragické)

3) Renault není ani pojišťovna, ani banka.

4) akcie se obchodují z 99% v Evropě a v eurech. Nic proti amíkům, ale s dolarem to poslední rok šlo s kopce - i když to se může změnit.

5) jedná se o známou firmu s dlouhou historií, no a doufám, že i budoucností.

6) ačkoliv sám auto s kosočtvercem nevlastním, reference mých známých byly a jsou kladné.

7) sešup listopad-prosinec-leden-únor se v únoru zmírnil (akcie pak dosáhla dna v březnu).


Jak to nakonec dopadlo: viz přiložený graf. Protože se akcie od března do května motala mezi 62 a 72 eury (s píkem na 60 to bylo velmi strašidelné, a pak naopak na 74), nenapadlo mě nic lepšího, než vlnkařit. Vybral jsem si k tomu nejprve ko-cert DE000DB259L4 od DB a později ještě ABN warrant NL0006180903. Vlnkařil jsem se střídavými úspěchy, ale celkem dobrý, i s dneškem od 8.3. výsledek 29 % v plusu.

https://servimg.com/view/12481847/1

Zdejších znalců se ptám: co si o Renaultu myslíte? Nenastává čas se na vlnkaření vykašlat, vrazit peníze do rozumného derivátu, zatnout zuby a počkat na up trend?
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Renault (kosočtverce vpředu i vzadu)   Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Icon_minitimeSat May 31, 2008 2:12 pm

23 Mei Deutsche Bank RENAULT Kopen € 120,00
21 Mei Merrill Lynch RENAULT Kopen € 90,00
19 Mei WestLB RENAULT Verkopen € 65,00
22 April Société Générale RENAULT Kopen € 85,00
22 April Citigroup RENAULT Houden € 70,00
21 April Exane BNP Paribas RENAULT Houden -
03 April Credit Suisse RENAULT Kopen € 90,00
02 April WestLB RENAULT Verkopen € 70,00
18 Maart Merrill Lynch RENAULT Kopen € 100,00
17 Maart Die Actien-Boerse RENAULT Kopen € 72,00

Renault se obchoduje s nejvetsim discountem na bazi forward P/E vuci a v ramci sve peers group
Návrat nahoru Goto down
Krtek Amateur




Poeet p?íspivku : 2
Localisation : Praha, Czech Republic
Registration date : 28. 03. 08

Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Empty
PříspěvekPředmět: Dnes nahoru, ale proč?   Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 6:05 pm

Červen stál za pěkné věci asi jako všude jinde. Jelo se dolů, až dnes odpoledne najednou UP. Za týden 24.7. 2008 se bude vyhlašovat výsledek za první pololetí, že by předem něco uteklo ven?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Renault (kosočtverce vpředu i vzadu)   Renault (kosočtverce vpředu i vzadu) Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Renault (kosočtverce vpředu i vzadu)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Akcie :: Akcie EU-
Přejdi na: