Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 General Electric

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: General Electric   General Electric Icon_minitimeSun Apr 13, 2008 5:19 pm

Americký protějšek firmy Siemens.

General Electric General-electric

P/E 15
divi: 3-4%




Analýzy:

http://markets.ft.com/tearsheets/analysis.asp?s=GE%3ANYQ

http://finance.yahoo.com/q/ao?s=GE


Moje úvahy:


V dnešní době možná nic moc akcie. Poslední zprávy predikují pokles zisků. Technicky také nic moc.

Ovšem jako dlouhodobá investice:
Energetické zdroje stárnou jak v Evropě tak v USA. Jak u nás tak v USA se do energetiky prakticky neinvestovalo. To se dnes snaží dohnat výstavbou plynových elektráren. To je však dle mého slepá cesta a zaplatí to hlavně spotřebitelé.


Druhý pohled dle kurzu USD/EUR. Dnešní kurz akcie je 32 USD. Což je z pohledu USD možná dost ale né z pohledu Eura. Pokud se bude dařit exportům z USA a vše prozatím ukazuje že díky slábnoucímu dollaru tomu tak bude. Je GE jednou z firem která z toho bude profitovat.

Závěr:

Tato akcie ještě určitě klesne jestli na 25, 20 nebo 15 USD to nevím. Ale jedno vím že tato tradiční a jedna z největších světových firem je dobrá strategická investice.
Návrat nahoru Goto down
nod32




Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 04. 01. 08

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: 20$?   General Electric Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 12:21 pm

Mas nejaky vzdaleny odhad,kdy to muze spadnout na tech 20-15$?
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: Re: General Electric   General Electric Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 6:01 pm

Popravdě nemám tušení.

Pokud se neprojeví snížené doporučení a FED na přelomu měsíce či začátkem května vidím to na UP.

Jak jsem řekl rozhodně to vzhledem k hodnotě dolaru není špatná akcie už za tyto peníze.
Návrat nahoru Goto down
nod32




Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 04. 01. 08

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: ?   General Electric Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 10:17 pm

Ahoj.Uz jsi nakoupil GE??Vysledky podle ocekavani.Ja jsem jeste nekupoval.Myslis ze ta ocekavana recese to muze jeste poslat dolu?? Smile
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: Re: General Electric   General Electric Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 11:41 pm

nod32 napsal:
Ahoj.Uz jsi nakoupil GE??Vysledky podle ocekavani.Ja jsem jeste nekupoval.Myslis ze ta ocekavana recese to muze jeste poslat dolu?? Smile

Ahoj musím se přiznat že né část nákupky mám 26USD. O 1-2% jsem to netrefil. Možná se dočkám uvidíme. O tuto firmu ale opravdu stojím jedna z mála která bude těžit z nedostatku energetických kapacit severní Ameriky.

NA bloomu byly komentáře vesměs že recese se ve firmách typu GE projeví opožděně. To si sice nemyslím protože GE a jemu podobní budou silně těžit se slabého dolaru. Uvidíme. Když nevyjde GE vyjdou jiné US firmy.

A kdybych viděl že US trhy obecně obrací tak koupím i za vyšší cenu.

PS: prozatím jsem skoro na dnu klesajícího trendového kanálu tzn. větší výkles který by prolomil tento kanál by byla již hysterie. To si ale nemyslím že se stane.
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor



Poeet p?íspivku : 299
Localisation : Východní Čechy
Registration date : 01. 07. 07

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: Re: General Electric   General Electric Icon_minitimeSun Jul 13, 2008 11:16 am

GE je zajimavou moznosti k investovani.Je zde urcite potencial ke zhodnoceni.Myslím,ze cena bude kopírovat vyvoj indexu.Nazory,ze muze dojit k zotavani akcie se zpozdenim nemusi byt od veci.GE ma siroky vyrobni program,od spotrebniho zbozi az po zbozi dlouhodobe spotreby,ktere hraje dominantni roli v ekonomice podniku,tedy smlouvy se podepisuji v urcitem delsim predstihu a napriklad dnes je tezke dostat se ke vsem informacim ohledne vyrobniho programu v horizontu alespon 1 roku.Nemalou cast vyroby nedodava jako hlavni dodavatel,ale jsou to pouze dodavky komponentu pro jine podniky.Napriklad vyrabi motory pro letecky prumysl a muzeme tedy podle letecke dopravy a nasledne podle vyrobcu letadel pouze spekulovat nad moznostmi GE.
Souhlasim,ze nejvetsi sance skyta energetika.Poptavka ve strednedobem horizontu po techto kapacitach bude urcite stoupat.Je zde sice slaby dolar,ale zajimalo by me kolik procent tvori v tomto odvetvi z ceny pridana hodnota a kolik pouze drahe suroviny,jaka cast penez bude ze soukrome sfery a jaka cast bude financovana z verejnych zdroju,i kdyz si myslim,ze prvni skupina asi bude dominantni.Vyroba na export by mohla mit vetsi sanci.
Me by se asi vice libily bankovni tituly i kdyz jsou v krizi a v nelibosti investoru,ale myslim,ze pristi zhodnoceni,az se krize alespon trochu uklidni a nastane vetsi duvera nez dnes,bude nadprumerne.Bankovni system je zasazen jako celek ohromnou neduverou,ale vsechny bankovni domy na tom nejsou stejne zle.Urcite se nechaji vybrat perspektivni akcie.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator
Radek


Poeet p?íspivku : 1052
Localisation : Moravia / Silesia
Registration date : 01. 07. 07

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: Re: General Electric   General Electric Icon_minitimeSun Jul 13, 2008 1:01 pm

Podotýkám že GE vlastní i bankovní instituce kterého hlavně poslední dobou táhly dolů.

Pak nutno třeba vzpomenout na divizi výrábějící zdravotní přístroje. Která je opravdu celosvětová.

Podobné koncerny jako GE jsou pak jen

Hitachi
Mitsubishi
Siemens


PS: GE aviation ano může se to brát jako negativum klesá výroba letadel na druhé straně drahá ropa bude tlačit na nahrazování těch starých těmi novými nebo alespoň repase motorů.

A právě USA má hodně starých strojů ještě v provozu.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor
Myk


Poeet p?íspivku : 352
Localisation : Bodenbach
Registration date : 26. 08. 07

General Electric Empty
PříspěvekPředmět: Re: General Electric   General Electric Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 10:03 pm

Na GE dnes došlo u opcí k explozi Implied Volatility, takže jsem toho využil a vypsal jsem DEC 22 put za 2,22

Pro neznalé opcí - udělal jsem si vlastní bonus certifikát s bariérou na 20 a výnosem 33% p.a. a pokud dojde k proražení bariéry při royhodném dni, kupuji akcie za 19,78.

Tady je ta exploze volatility:
General Electric Ge10
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





General Electric Empty
PříspěvekPředmět: Re: General Electric   General Electric Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
General Electric
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Akcie :: Akcie USA-
Přejdi na: