Vítejte :-)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 CRUCELL

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 12:06 am

Ahoj Radku a Joseffe :-)

Muzete se mrknout na Crucell http://www.debeurs.nl/debeurs/grafiek.aspx?Id=122119 a dat mi nejaky nazor? Na tuhle firmu jsem delal due dilligence v obdobi 2003-2005, kdy to byl jeste cisty biotech (a osobne silne do ni investoval). Potom Crucell koupil Bernu - svycarskeho vyrobce vakcin (nejvetsi nezavisly vyrobce vakcin na svete). Od te doby se pohled na tuto akcii zmenil a investori se zacali vice zabyvat financnimi vysledky nez vyzkumnym programem. A Crucell nepotesil. Akvizicni naklady a integrace probehla ponekud pomaleji a nakladneji, nez se cekalo a obrat, ktery se cekal v roce 2008 se ted posouva spise nekam na zacatek 2009.

Jenomze: soucasna cena je mozna ferova pro tu vakcinovou divizi, ale ten vyzkumny program (jehoz valuace byla nekolikanasobne vyssi nez soucasna kombinovana cena) je ted defacto zdarma. Crucell ma nekolik produktu ve vsech fazich vyzkumu, velka diverzifikace, dostatek financi, velmi uspesna technology basis PER C6 (proteiny), ktera je prubezne uspesne licencovana, v poslednich mesicich dva vyznamne research contracts (GSK), velmi dobry management ...

Akcie je v NL velmi oblibena a na evropsky biotech ma i celkem slusne objemy. Neco jsem vydelal na tom silene down trendu, ale zacinam obracet a rad bych si brzy zacal budovat pozici (akcie), jelikoz pokladam Crucell za velmi dobry akvizicni play pro mnohe velke pharma spolecnosti, ktere by chtely ziskat prostor nebo si ho rozsirit v segmentu vakcin (coz se mi jevi jako velmi perspektivni segment) a zaroven by pro mnohe z nich bylo portfolio produktu, ktere ma nyni Crucell v progresu, prislibem do budoucna, protoze vetsina pipelines tehle velkych spolecnosti je zalostne prazdna.

Ale ten trend je fakt sileny ..

Diky :-)
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 12:57 am

Ahoj
Blížíme se důležitému suportu 5-8eur, na těchto hodnotách by se daly budovat dlouhodobější pozice.
Formuje se býčí divergence, dle mne se však jedná jen o konsolidaci a přípravu k dalšímu propadu.
Fundament: předpoklady růstu zisků špatné, PEG neuveden, OnVistě se však nedá vždy věřit, je důležité, jak svým informacím věříš. http://aktien.onvista.de/kennzahlen/fundamental.html?ID_OSI=327010
Tolik můj rychlý názor.
Návrat nahoru Goto down
Frantisek Batko




Poeet p?íspivku : 10
Localisation : Domažlicko
Registration date : 21. 01. 08

CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: Re: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 1:30 am

Ahoj vseci,tuto firmu jsem sledoval vedle sveho favorita Nobel Biocare.V soucasne dobe maji stejny vyvoj - soustavny pokles,biotechnologie asi moc nefrci.Kdyz v lednu 2006 koupila firmu Berna Biotech tusim ze za neco pres 600 milionu tak se to na cene akcii pozitivne neprojevilo spis naopak.V te dobe mnela o Bernu zajem i firma Novartis a ta po posouzeni nabitky ceny Crucelu za Bernu to vzdala.Novartisu se to zdalo moc.Je fakt ze soucasna cena je asi opravdu jen hodnota vakcin.Nekdy v roce 2005 Crucell prohlasil ze ma ptotilatku proti viru SARS ale ted nejak nevim jak to skoncilo.
Je fakt ze soucasna cena je libiva ale v dnesni dobe?UBS jsem v patek koupil najednou za 28,80 ani jsem nestacil zareagovat jak to sjelo.Pepa ma v teto dobe podstatne lepsi odhad nez ja.Hodne stesti vsem Very Happy
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: Re: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 3:04 am

Ahoj Joseffe a Franto,

(Joseffe, diky taky za nazor na FUGRO). Hmm, 2009 by mel byt break-even pro Crucell. V prosinci jsem si narychlo delal konzervativni DCF model (a to tam jeste nebyl zapocitan ten posledni GSK deal) pouze na ten vyzkumny program a vyslo mi 9.2 EURo na akcii. Pochybuji, ze Berna ma negativni hodnotu :-).

Ten SARS program se nekonal. Taky tam byly nadeje na HIV cure za pomoci proteinu z PER C6 ale ty vysledky byly nadmiru nepresvedcive, takze to nikdy neproslo ani do phase II.

Ale i tak je ubito az moc ...

Ted se do takovych akcii nezenu. Ale rad bych mel pripravene agresivni portfolio pro vzdalenou moznost, ze se sentiment obrati a nadeje na kratkou recesi se vyplni (coz nepredpokladam, ale jeden nikdy nevi).

Me agesivni miniporfolio z NL by ted pozustavalo z: Crucell, Fugro, TomTom, BAM, Philips - ale to je opravdu sestava pro optimisticke casy.

:-)
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator



Poeet p?íspivku : 367
Localisation : Jižní Morava
Registration date : 04. 07. 07

CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 2:15 am

lynxsharpeye napsal:
Joseffe, ten Crucell mi uplne utekl (mel jsem ho tehdy brat, kdyz jsem se na nej onehda ptal - mozna nad tim prilis premyslim). Ale k momentalni situaci. Jevi se Ti tam rezistence na 11 EUR? http://www.debeurs.nl/debeurs/grafiek.aspx?Id=122119 RSI je na maximech, hmmm, ted uz do toho radeji nesedat a pockat na pullback, ne? :-)
CRUCELL Crxl10

Tak to mne mrzí.
Ta rezistence je tam veliká. 19USD by to nemělo jen tak pustit. Je tam také 200MA.Vypadá to také na šikmou rezistenci. Grafy se trochu liší, nevím kdo dělá větší objemy? Stuttgart nemá ještě započítaný dnešek.
Podle mne se to na nějakou dobu zastaví. Bude třeba být v pohotovosti s vhodným načasováním, jestliže čekáš další růst na základě fundamentu. Týdenní grafy mají pro růst ještě prostoru dost.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator
lynxsharpeye


Poeet p?íspivku : 737
Localisation : Ostrava
Registration date : 03. 09. 07

CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: Re: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 11:06 am

Joseff napsal:
lynxsharpeye napsal:
Joseffe, ten Crucell mi uplne utekl (mel jsem ho tehdy brat, kdyz jsem se na nej onehda ptal - mozna nad tim prilis premyslim). Ale k momentalni situaci. Jevi se Ti tam rezistence na 11 EUR? http://www.debeurs.nl/debeurs/grafiek.aspx?Id=122119 RSI je na maximech, hmmm, ted uz do toho radeji nesedat a pockat na pullback, ne? :-)
CRUCELL Crxl10

Tak to mne mrzí.
Ta rezistence je tam veliká. 19USD by to nemělo jen tak pustit. Je tam také 200MA.Vypadá to také na šikmou rezistenci. Grafy se trochu liší, nevím kdo dělá větší objemy? Stuttgart nemá ještě započítaný dnešek.
Podle mne se to na nějakou dobu zastaví. Bude třeba být v pohotovosti s vhodným načasováním, jestliže čekáš další růst na základě fundamentu. Týdenní grafy mají pro růst ještě prostoru dost.

No nejvetsi objemy jsou na AMX v NL. I kdyz USA umi s cenou take pohnout. Po akvizici Berny se investori prestali divat na Crucell jako na biotech, ale spise jako na nejakou hybridni pharma spolecnost - a merit ji dle P/E. Akvizicni naklady byly trochu vyssi nez se cekalo a akcie byla vyprodana do fundamentalnich hodnot pouze Berny, ale uz nikoliv vlastniho vyzkumneho programu Crucellu - tomu se v poslednich mesicich podarilo uzavrit par multimilionovych kontraktu s GSK apod, a najednou si investori uvedomuji - hej pockej - oni taky maji vyzkum (ktery byl sam o sobe cenen vice nez cela Berna (vakciny). Tohle by navic byl skvely takover cil nejake vetsi pharma spolecnosti. Cena je nizka, pokud by nekdo chtel zvysit svou MS na trhu s vakcinami a zaroven si touto akvizici koupit velmi dobrou proteinovou technologii a rozsirit svou pipeline o soucasne projekty Crucellu - 18-20 EUR - by byl muj odhad odkupni ceny. Ale to RSI! To je uplne na maximalnich hodnotach - a to mne odrazuje se ted angazovat
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





CRUCELL Empty
PříspěvekPředmět: Re: CRUCELL   CRUCELL Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
CRUCELL
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Akcie :: Akcie EU-
Přejdi na: